Luźny czy obcisły t-shirt roboczy? Porównanie rozwiązań

luzny-czy-obcisly-t-shirt-roboczy-porownanie-rozwiazan

Odzież robocza powinna być wybrana przez pracodawcę starannie i z myślą o komforcie pracowników. Ci nie mogą nosić na hali produkcyjnej, w magazynie czy sklepie dowolnych ubrań. Coraz częściej wymaga się, żeby zakładali firmowe koszulki, które oprócz tego, że tak szybko się nie niszczą, to reklamują dodatkowo przedsiębiorstwo. Wybór między luźnym lub obcisłym T-shirtem nie musi być jednak wcale tak oczywisty, jak może się to wydawać.

Jakie koszulki najlepiej wybrać dla pracowników?

Wybór pasujących do każdej sytuacji koszulek dla pracowników jest dość trudny. W ofercie wielu producentów można znaleźć bowiem luźne i bardziej przylegające do ciała modele. Każdy z nich ma wady i zalety. Luźny podkoszulek to rozwiązanie, które warto wybrać, jeśli pracownicy:

  • wykonują czynności magazynowe,
  • mają kontakt z klientami, ale nie chcą być oceniani po wyglądzie,
  • pracują w pomieszczeniach, w których panuje wysoka temperatura – tam przylegająca koszulka może wpływać na dyskomfort i utrudniać pracę.

Podkoszulki przylegające są jednak wybierane znacznie częściej, szczególnie dla pracowników na co dzień stacjonujących w magazynach czy pracujących fizycznie. To dlatego, że:

  • nie krępują ruchów,
  • są bardziej elastyczne, niż ich luźne odpowiedniki,
  • nie trzeba martwić się, że wplączą się w jakieś maszyny albo utrudnią przenoszenie towarów.

Przyjęło się także, że obcisłe koszulki dla pracowników wyglądają po prostu bardziej elegancko. Szczególnie chętnie wybieranym typem są modele polo. Niektóre firmy odchodzą jednak od ich stosowania, ponieważ wyraźnie dzielą pracowników na kobiety i mężczyzn, tym samym podkreślając różnice między nimi w zakładzie pracy.

Co powinno znaleźć się na koszulce pracownika?

Odzież robocza jest wykonana z elastycznego materiału, odpornego na rozciąganie i uszkodzenia. Najlepiej szukać jej w sklepach oferujących szeroki wybór kolorów i fasonów, takich jak AMW. Istnieje wówczas możliwość ich personalizacji. Można nanieść na nie logo firmy oraz nazwę działu, w którym pracują poszczególni pracownicy. Często w centralnej części koszulki umieszcza się także różnego rodzaju slogany reklamowe.

Dodatkowe elementy koszulek powinny być zależne od tego, w jakich warunkach będą wykorzystywane. Pracownicy na nocnej zmianie powinni mieć modele wyposażone w odblaski, dzięki mogą być bardziej widoczni. Z kolei pracownikom zatrudnionym w warsztatach przydadzą się magnetyczne kieszenie. Takie dodatki zależą już tylko od potrzeb i budżetu właściciela zakładu oraz tego, czego on oczekuje.