Planujesz wyjazd na święta? Wynajmij samochód!

Świąteczne wyjazdy są coraz popularniejszą alternatywą dla spędzania świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w rodzinnych domach. Jeśli planujesz pod koniec roku pojechać w góry czy nad morze, na co dzień nie korzystasz z samochodu lub Twoje auto jest zbyt małe na dłuższy wyjazd, a zależy ci na wygodzie i niezależności, skorzystaj z oferty wypożyczalni samochodów.

Komfort i bezpieczeństwo, jakich nie zagwarantuje komunikacja publiczna

Wynajem samochodu na świąteczny wyjazd wiąże się z licznymi korzyściami. Podróż wynajętym samochodem jest znacznie bardziej komfortowa niż komunikacją publiczną. Każdy, kto zdecydował się kiedyś na dłuższą podróż pociągiem, doskonale wie, jak stresujące potrafią być przesiadki, zwłaszcza gdy trzeba taszczyć ze sobą sporo bagaży. Tymczasem wynajętym samochodem możesz podróżować we własnym tempie, robiąc postoje w dowolnym momencie. W każdej chwili możesz zboczyć z trasy, żeby zobaczyć ciekawe miejsce, które przykuło Twoją uwagę. Ponadto wypożyczonym samochodem możesz poruszać się także na miejscu, bez konieczności korzystania z transportu miejskiego.

Własny samochód zapewnia również poczucie bezpieczeństwa. W związku z pandemią koronawirusa niezwykle ważne stało się zachowanie dystansu od innych osób. Podróż wynajętym pojazdem znacznie zmniejsza ryzyko zarażenia – nie tylko koronawirusem, ale również innymi bakteriami i wirusami, które uaktywniają się w okresie zimowym, na przykład grypy, co może zrujnować całą eskapadę. W ten sposób zadbasz zarówno o siebie, jak i swoich najbliższych.

Wynajem jest również świetną opcją w przypadku awarii własnego pojazdu. Jeśli Twoje auto zostało uszkodzone z winy innego kierowcy, na czas naprawy pojazdu możesz skorzystać z wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy. Cała procedura jest całkowicie bezgotówkowa – zapłatę za usługę uiszcza ubezpieczyciel sprawcy z jego polisy OC, a wszystkimi kwestiami formalnymi zajmuje się wypożyczalnia.

Jaki samochód będzie dobrym wyborem na świąteczny wyjazd?

Nie ma jednego idealnego modelu – wszystko zależy od tego, ile osób liczy Twoja rodzina lub paczka przyjaciół, a także jak wiele bagaży zamierzacie ze sobą zabrać. W przypadku 4 lub 5 osób dobrym wyborem będzie przestronny SUV, w którym zmieszczą się zarówno wszyscy pasażerowie, jak i potrzebne rzeczy. Jeśli wyjeżdżasz w naprawdę dużym gronie, nieodzowne może okazać się wypożyczenie vana. Jednym z miejsc, w którym znajdziesz taki samochód, jest tania wypożyczalnia aut ABACUS CAR RENTAL, która ma kilkanaście oddziałów regionalnych oraz kilkadziesiąt punktów wydań na terenie całej Polski. W jej flocie znajdują się 9-osobowe busy, takie jak Opel Vivaro czy Peugeot Expert, w których każdy będzie miał odpowiednio dużo przestrzeni, a w bagażniku znajdzie się miejsce na dodatkowe wyposażenie.