Jakie korzyści oferuje firmie hosting IT?

Jakie korzyści oferuje firmie hosting IT?

Własną stronę internetową ma dzisiaj większość firm – to zarazem wizytówka przedsiębiorstwa, jak i wygodna forma kontaktu ze swoimi klientami. Opieka na stroną internetową wymaga jednak czasu oraz umiejętności, dlatego bardzo popularnym rozwiązaniem jest usługa hostingu IT.

Darmowy czy płatny?

Bezpłatny hosting rzeczywiście nic nie kosztuje, ale dla firmy jest to raczej mało korzystna opcja. W razie kłopotów użytkownik darmowego hostingu nie dostaje żadnego wsparcia, więc jeśli sam nie umie sprawnie i szybko rozwiązać problemu, usługa przestanie działać, ewentualnie trzeba będzie zapłacić specjaliście od naprawiania takich awarii. Przy darmowym hostingu należy się jeszcze liczyć z większym ryzykiem ataku hakerskiego i słabszym szyfrowaniem danych, różnie też bywa z tworzeniem kopii zapasowych.

Płatny hosting to dodatkowy koszt firmy, ale dzięki temu strona internetowa działa bez zarzutu, tak samo firmowa poczta. Wsparcie techniczne działa całą dobę, przez siedem dni w tygodniu, co daje pewność, że wszystkie usługi będą dostępne niezależnie od pory dnia. W ofercie Enicom jest dodatkowo stała aktualizacja witryny i dodawanie treści zoptymalizowanych pod kątem SEO, dzięki czemu uda się przyciągnąć większą liczbę potencjalnych klientów. W ramach hostingu klient może także liczyć na poprawę funkcjonalności strony i bardziej intuicyjne rozwiązania dla użytkowników.

Lepszy serwer wirtualny czy dedykowany?

Usługa płatnego hostingu jest dostosowywana do potrzeb konkretnej firmy, więc płaci się tylko za niezbędne funkcje. Przestrzeń serwera także dobiera się indywidualnie. Serwer wirtualny jest podobny do hostingu współdzielonego, tylko w tym przypadku klient otrzymuje do swojej dyspozycji wydzieloną, wirtualną przestrzeń. Dane użytkownika są odpowiednio zabezpieczone, więc inni klienci nie mają do nich dostępu. Nie ma też znaczenia, jak duży ruch panuje na pozostałych witrynach ze współdzielonego serwera, ponieważ wirtualna przestrzeń działa niezależnie od nich.

Co jeśli wirtualny serwer to za mało? Można się zdecydować na serwer dedykowany, który jest przypisany wyłącznie do jednego użytkownika. Dedykowany serwer uchodzi za opcję najbezpieczniejszą i najbardziej wydajną, łatwo też dostosować go do indywidualnych potrzeb.