Czy budowę domu da się przyspieszyć?

Czy budowę domu da się przyspieszyć?

Budowa domu, obok wysokich kosztów, oznacza również bardzo długi czas oczekiwania na faktyczne efekty. Na szczęście, nowoczesne rozwiązania, które są obecnie dostępne, umożliwiają zdecydowane przyspieszenie budowy domu! Podpowiadamy, co zrobić by szybciej cieszyć się własnym domem.

Czy szybciej znaczy lepiej?

Istnieje powiedzenie, według którego „gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy”. Podczas gdy nie zachęcamy do przeprowadzania budowy w sposób niezgodny z prawem i obowiązującymi normami budowlanymi – warto pamiętać, że wiele kwestii można załatwić zdecydowanie szybciej, korzystając z obecnie dostępnych, nowoczesnych rozwiązań.

Oszczędzanie czasu na etapie projektowania – czy jest możliwe?

Już na etapie projektu można zaoszczędzić sporo czasu. Czy wiesz, że przygotowanie dopasowanego do Twoich potrzeb, indywidualnego projektu, to nie tylko ogromny koszt, ale również długi czas oczekiwania? W niektórych przypadkach może okazać się, że nim dostaniesz do ręki gotowy projekt, upłynie nawet rok!

W niektórych przypadkach z różnych względów nie da się zrezygnować z indywidualnego projektu domu. Jeśli jednak nie masz szczególnych wymagań w tym zakresie i nie ma potrzeby, by budynek dostosować do określonych, bardzo istotnych kwestii – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są projekty gotowe. W ofercie wielu architektów jest ich na tyle dużo, że z pewnością uda się znaleźć coś, co będzie Ci odpowiadać, a także Twoim najbliższym. Jakby tego było mało – gotowy projekt kosztuje zdecydowanie mniej od takiego przygotowanego specjalnie dla Ciebie!

Zaprawa murarska w piance – nowoczesne, szybkie rozwiązanie

Tradycyjne murowanie z użyciem zwykłej zaprawy murarskiej jest dość czasochłonne. W chwili obecnej dostępne są jednak rozwiązania, które mogą pomóc przyspieszyć cały proces – do takich właśnie należy zaprawa murarska w piance. Nakłada się ją za pomocą pistoletu i może być wykorzystywana zarówno do tworzenia ścian nośnych, jak i działowych czy osłonowych.

Zdecydowaną zaletą tego rodzaju zaprawy murarskiej jest to, że nie trzeba jej rozrabiać, co samo w sobie stanowi sporą oszczędność czasu. Ponadto, proces nakładania zaprawy w piance jest dużo szybszy, a stworzony z jej użyciem budynek zapewnia optymalną izolację cieplną.

Elementy prefabrykowane przyspieszają budowę

Tworzenie poszczególnych elementów na budowie bywa czasochłonne, dlatego warto korzystać z gotowych rozwiązań, dzięki którym cały proces ulegnie skróceniu. Dobrą opcją może być skorzystanie z prefabrykowanych elementów, takich jak chociażby gotowy dach: dzięki niemu budowa domu trwa zdecydowanie krócej, a co za tym idzie – możemy wprowadzić się do niego dużo szybciej!

Cały proces projektowania i budowy domu powinien odbywać się zgodnie z zachowaniem wszelkich zasad. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z możliwości jego przyspieszenia: na szczęście, obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, które umożliwią Ci skrócenie czasu trwania budowy przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i funkcjonalności budynku!