Jak wybrać opony do Renault?

bialy_osobowy_samochod_na_tle_nowoczesnych_budynkow

Wśród producentów samochodów firma Renault od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. To jeden z tych producentów, który niezmiennie ma szerokie grono odbiorców swoich samochodów na całym świecie. Rozsądna cena idzie tutaj w parze z dobrą jakością i wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, które firma wprowadza w swoich samochodach. Renault to również synonim samochodów, które doskonale wyglądają, stylistyka aut była zawsze tym czynnikiem budzącym spore zainteresowania i wpływającym na sprzedaż samochodów Renault.

Odpowiednie wyposażenie do samochodów Renault – zadbaj o opony

Każdy właściciel samochodu Renault powinien zadbać o odpowiednie wyposażenie dla swojego samochodu. Takim istotnym elementem będą między innymi opony Renault jakie będzie trzeba do swojego samochodu dopasować. Firma Renault dbając o oczekiwania swoich klientów stara się przygotowywać takie propozycje, w ramach których będzie można liczyć na dobre wyposażenie i opony, które stoją jakościowo na wysokim poziomie. Firma współpracuje z największymi producentami opon na rynku i dba o to, by do kolejnych modeli samochodów wybierać opony dobrych firm stojące na wysokim poziomie jakościowym.

Jakie wybrać opony do Renault przy zmianie ogumienia?

Po kilku latach, gdy fabrycznie montowane opony ulegają zużyciu konieczna będzie ich zmiana i sięgnięcie po nowe ogumienie. W tej sytuacji trzeba będzie zadbać o wybór odpowiednich opon. W przypadku samochodów Renault można liczyć się z ogumieniem, które montowane jest w standardowych, popularnych na rynku rozmiarach, dlatego z dostępem takich opon nie będzie większego problemu. Wybierając opony do Renault będzie można liczyć na różne ogumienie, oczywiście trzeba je rozmiarem dopasować do modelu auta, jednak spokojnie będzie można dobrać opony z różnej półki cenowej. Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać właściwe opony do swojego modelu, oczekiwań jeśli chodzi o jakość opon czy też możliwości finansowych jakie będzie miał kupujący. Warto także wiedzieć jakie rozmiary opon w popularnych modelach się pojawiały co może ułatwiać ich wybór.

Opony do Renault Master

Wśród popularnych samochodów od Renault znajduje się furgonetka Master. Auto, które świetnie się prezentuje i gwarantuje odpowiednią przestrzeń bagażową, dzięki czemu jako auto transportowe sprawdza się doskonale. W momencie gdy trzeba wybrać opony Renault Master wielu kupujących jest zaskoczonych decyzją jaka została podjęta przez producenta, który zamontował tutaj opony mające 16 cali średnicę. Ogumienie jakie fabrycznie było montowane to rozmiar 195/65 R16, a więc bardzo popularna opcja, dzięki czemu opon w tym rozmiarze nie brakuje. Ewentualnie do auta można także postawić na szersze profile i wybrać takie rozmiary jak: 205/75 R16, 215/65 R16, 225/65 R16.

Opony do Renault Trafic

Kolejnym furgonem przygotowanym przez firmę Renault jest model Trafic, który występuje także na rynku w wersji osobowej, jako minibus dla 9 osób. Ten model występuje obecnie w II generacji i tutaj jeśli chodzi o to jakie opcje były wykorzystywane pod kątem ogumienia to producent montował w pierwszej generacji produkowanej jeszcze w latach 90-tych opony w rozmiarze 14 cali, natomiast jeśli chodzi o drugą wersję tego samochodu to pojawiły się opony 16 cali. Dlatego opony Renault Trafic mogą mieć takie rozmiary jak: 175/80 R14 (Trafic I), 195/65 R16 (Trafic II). Poza tym wykorzystać można do I wersji rozmiary 185/80 R14, 185/75 R14 oraz do II wersji 205/65 R16 i 215/65 R16.

Opony do Renault Clio i Renault Megane

Renault ma w swojej ofercie bardzo bogaty wybór samochodów osobowych i pod kątem tych aut również zróżnicowany jest dobór ogumienia. W przypadku gdy wybiera się opony Renault Clio oraz jeśli chodzi o opony do Renault Megane mowa o dwóch popularnych samochodach występujących już w kilku generacjach w związku z czym można mówić o dużym zróżnicowaniu jeśli chodzi o wybór rozmiarów ogumienia, ponieważ dostępne są do tych aut opony od rozmiar 13 do nawet 17 cali średnicy opon.