Bądź oryginalny w Dzień Zakochanych – świętujcie walentynki w Krakowie

bialo_rozowe_roze_oraz_napis_i_love_you

Święto Zakochanych to doskonała okazja do spędzenia czasu tylko we dwoje. Tego dnia okazujemy sobie jeszcze więcej miłości i obdarowujemy ukochane osoby romantycznymi upominkami. Walentynki tuż-tuż, a ty wciąż nie masz pomysłu na prezent dla dziewczyny? Chciałbyś podarować jej coś, co wywoła ogromny zachwyt, lecz zupełnie nie wiesz, co miałoby to być? Nie wpadaj w panikę! Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, które pomogą ci wybrać idealny prezent na walentynki dla niej.

Parę ciekawostek związanych z historią walentynek

Tradycja obdarowywania się walentynkowymi upominkami jest znana i obchodzona niemal na całym świecie. Mało kto o tym wie, ale zwyczaj celebrowania walentynek nie wywodzi się z Ameryki, lecz z Europy, a dokładniej ze starożytnego Rzymu. W największej włoskiej metropolii 14-15 lutego obchodzono Luperkalia, dawne święto religijne znane jako Dzień Płodności i Macierzyństwa, kiedy to kawalerowie losowali kartkę z imieniem potencjalnej wybranki serca ze specjalnej urny. Ta, której imię na niej zapisano, stawała się partnerką do zabawy, a nierzadko nawet na całe życie. A co ze świętym Walentym? Żył on w Cesarstwie Rzymskim w III wieku i udzielał zakochanym potajemnie ślubów pomimo zakazu zawierania związków małżeńskich przez mężczyzn w wieku 18-37 lat, wprowadzonego przez cesarza Klaudiusza II Gockiego, za co został wtrącony do więzienia. Tam zakochał się w niewidomej córce strażnika, która dzięki sile jego uczucia odzyskała wzrok. Gdy cała sprawa doszła do uszu władz, cesarz nakazał go zabić. W przeddzień egzekucji, którą wykonano 14 lutego, Walenty napisał do ukochanej list z wyznaniem miłości. Relikwie świętego znajdują się w Bazylice św. Walentego w Terni, najważniejszym miejscu kultu patrona miłości. Tradycje związane ze Świętem Zakochanych są kultywowane na całym świecie. Walentynkowe zwyczaje zyskały popularność również w Polsce. Co roku największe obchody z okazji Dnia Zakochanych organizowane są w Chełmnie i są znane jako „Walentynki Chełmińskie”.

Niebanalne pomysły na walentynkowy wieczór – walentynki w Krakowie

Powiedzmy sobie szczerze: w walentynki pomysł na prezent musi być naprawdę wyjątkowy i wzruszający. Aby znaleźć oryginalny prezent na walentynki dla niej musisz się trochę postarać. Możesz być jednak pewien, że wysiłek i zaangażowanie włożone w upominek walentynkowy z pewnością zostaną docenione przez twoją wybrankę. Popularnym prezentem walentynkowym może być elegancka kolacja – ale nie taka zwyczajna, tylko spędzona w przepięknym, romantycznym otoczeniu. Idealną scenerią do tego, by wspólnie świętować miłość, jest Kraków. To piękne, pełne uroku i niesamowitego klimatu miasto zalicza się do najbardziej wartych odwiedzenia miejsc w Polsce. Romantyczna kolacja w Krakowie to idealny pomysł na niezwykły wieczór w Święto Zakochanych. Nie tylko skosztujecie tu wykwintnych potraw, ale przede wszystkim spędzicie magiczny czas tylko we dwoje. Wymarzony prezent na walentynki dla dziewczyny, z którym możesz ruszyć na podbój serca ukochanej, to również biżuteria. Panie lubiące nowoczesne, awangardowe ozdoby na pewno ucieszą się z bransoletki z zawieszką modułową w kształcie serca lub innych motywów miłosnych. Kobiety, które ponad wszystko cenią klasykę, z pewnością będą oczarowane srebrnym wisiorkiem z cyrkoniami. Natomiast idealnym prezentem na walentynki dla dziewczyny lubiącej minimalizm będą subtelne kolczyki w postaci maleńkich serduszek. Prezent dla niej na walentynki nie musi być drogi i okazały – najważniejsze, by było pomysłowo i od serca. Jeśli planujecie spędzić walentynki w mieście Kraków, możecie wybrać się na wspólne warsztaty kulinarne, koncert ulubionego zespołu lub wyjście do kina. Możecie iść na romantyczny spacer, odwiedzić miejsca, z którymi wiążą się miłe wspomnienia, albo skusić się na lot balonem widokowym. Opcji jest tutaj tak wiele, że na pewno każda para znajdzie coś dla siebie.

Niebanalny pomysł na prezent na walentynki dla Niej… i dla Niego

Oczywiście dzień św. Walentego można uczcić też w inny sposób niż romantyczna kolacja czy spacer po zaułkach Starego Miasta. Święto Zakochanych może być też czasem, kiedy zadbacie o siebie i swoją urodę. Ciekawym pomysłem na walentynkowy prezent dla niej może być na przykład voucher do luksusowego SPA w Krakowie. Gabinety odnowy biologicznej w miejscowości Kraków oferują różne opcje pobytów, m.in. specjalne pakiety dla par. Istnieją różne warianty zabiegów i masaży odpowiednio dobranych dla kobiet i mężczyzn. Miłośnicy słodkości z pewnością będą zachwyceni np. masażem gorącą czekoladą. Odprężając zabiegi na ciało i twarz w pięknej aranżacji, ze świecami i nastrojową muzyką, przeniosą was w zupełnie inny wymiar relaksu. Walentynkowy pobyt w SPA to prawdziwa uczta dla zmysłów, pomagająca rozluźnić ciało oraz odprężyć umysł. Voucher do SPA w Krakowie to rewelacyjny prezent na walentynki dla żony, narzeczonej czy dziewczyny. Gwarantujemy, że taki podarek zachwyci każdą kobietę, bez wyjątku!