Odzież pielęgniarska na lato – jaką wybrać?

odziez-pielerniarska

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku na świeżym powietrzu. Urlop jednak nie trwa wiecznie, dlatego trzeba być przygotowanym na powrót do pracy. Spędzenie wielogodzinnego dyżuru w upalne dni może być prawdziwym utrapieniem i niekorzystnie odbić się na wykonywaniu obowiązków. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiednią odzież pielęgniarską, która pozwoli Ci przetrwać upalne lato. Zobacz, jak wybrać najlepszy strój!

Materiał odzieży medycznej pielęgniarskiej

Strój do pracy powinien być przede wszystkim wygodny i dostosowany do warunków, panujących w placówce. Istotnym czynnikiem przy wyborze uniformu jest materiał wykonania, zwłaszcza jeżeli planujesz zakup odzieży pielęgniarskiej na lato. Najlepiej sprawdzą się tkaniny bawełniane z domieszką syntetycznych włókien, gdyż są przewiewne i odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Należy także pamiętać, że odzież medyczna pielęgniarska mus spełniać określone standardy, aby zapewniała skuteczną ochronę przed zarazkami. Powinna więc być łatwa w utrzymaniu czystości i wykonana z materiałów przystosowanych do prania w wysokich temperaturach.

Fason odzieży dla pielęgniarek

Ze względu na dobro pacjentów nie zawsze istnieje możliwość stałego uruchomienia klimatyzacji czy zostawienia otwartego okna. W szpitalnych salach często jest więc ciepło i duszno, dlatego odzież dla pielęgniarek powinna zapewniać odpowiedni komfort termiczny. Na cieplejsze dni wybieraj uniformy o luźniejszym kroju i zrezygnuj ze strojów szczelnie okrywających całe ciało. W lecie świetnie sprawdzą się sukienki medyczne, gdyż nie tylko są przewiewne, ale i efektownie podkreślają figurę. Możesz się też zdecydować na żakiet z krótkim rękawem lub tunikę zestawioną ze spódnicą czy luźniejszymi spodniami.

Kolor odzieży pielęgniarskiej

W lecie najlepiej wybierać odzież w jasnych kolorach, która odbija promienie słoneczne i przez to zapobiega przegrzaniu organizmu. Zasada ta obowiązuje również w przypadku odzieży pielęgniarskiej, ale nie oznacza to, że musisz ograniczać się do klasycznych białych uniformów. Jeżeli w Twoim miejscu pracy nie ma określonego dress code’u, możesz zdecydować się na kolorową odzież dla pielęgniarek. Personel w wielobarwnych uniformach budzi ponadto pozytywne skojarzenia, co jest istotne zwłaszcza na oddziałach dziecięcych.

Kolekcje odzieży medycznej pielęgniarskiej są tak różnorodne, że z pewnością znajdziesz wśród nich idealny model dla siebie. W odpowiednio dobranym stroju nawet dyżur w upalny dzień nie będzie uciążliwy i pozwoli Ci w komforcie wykonywać obowiązki służbowe.