Szkolenia dla nauczycieli – 2 kursy, na które powinieneś się zapisać

Szkolenia dla nauczycieli – 2 kursy, na które powinieneś się zapisać

Wybierając zawód nauczyciela, z pewnością wiedziałeś, że jest to profesja, która będzie wymagała od Ciebie ciągłego samodoskonalenia się. Pęd do wiedzy powinien dotyczyć nie tylko dziedziny, której uczysz, ale również metod pracy z dziećmi czy z młodzieżą. Za sprawą poszerzenia swoich kompetencji będziesz mógł być profesjonalistą w swoim fachu. Masz wątpliwości co do tego, na jakie szkolenia dla nauczycieli powinieneś się wybrać? Czytaj dalej, a poznasz nasze 2 propozycje!

Jakie szkolenia dla nauczycieli warto zrobić?

Obecnie na rynku znajdziesz mnóstwo propozycji interesujących kursów, które warto ukończyć. Oto ich przykłady.

1. „Dziecko z mutyzmem – i co dalej?!”

Mutyzm to zaburzenie polegające na tym, że dziecko nie nawiązuje kontaktu werbalnego pomimo tego, że jego układ mowy jest całkiem zdrowy. Na szkoleniu dla nauczycieli poznasz nie tylko możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy, ale także sposoby postępowania z młodym człowiekiem. Taki kurs pozwoli Ci zdobyć wiedzę na temat tego, jak pracować zarówno z dzieckiem, jak i z jego rodzicami. Dzięki temu będziesz umieć wesprzeć ich w walce z takim problemem.

2. „Jak rozwiązywać konflikty? Negocjacje nastawione na współpracę”

Jako nauczyciel z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że konflikty w szkole to codzienność. Kłopoty w dogadaniu się mogą mieć nie tylko uczniowie, ale też ich rodzice, a nawet nauczyciele. Warto zatem, abyś wiedział, jak profesjonalnie radzić sobie z takimi problemami. Podczas takiego kursu nauczysz się tego, jak właściwie się porozumiewać, słuchać czy negocjować. Przy tym także dowiesz się, jak radzić sobie z manipulacją oraz presją.

Zapisując się na opisane wyżej szkolenia dla nauczycieli, sprawisz, że będziesz wiedział, jak lepiej pracować z młodymi ludźmi, a przy tym będziesz mieć dobry argument przemawiający za podwyżką. Internauci, którzy poszukują tego typu kursów, często decydują się na skorzystanie z usług Ośrodka Kształcenia Kadr „ATENA”. To miejsce stworzone przez profesjonalistów, którzy z uwagą śledzą wszystkie nowości w branży, a przy tym stawiają na solidnych prowadzących, którzy odkryją przed Tobą tajniki różnych tematów.