Rozwiązania, które pozwolą optymalnie wykorzystać miejsce w kuchni. Sprawdź!

Urządzanie kuchni powinno być bardzo przemyślane. Nawet niewielką przestrzeń można zaprojektować w sposób funkcjonalny, a jednocześnie stylowy. Aby osiągnąć ten cel, trzeba szukać nie tylko odpowiednich mebli, ale też praktycznych akcesoriów.

Właściwa organizacja

W kuchni zazwyczaj przechowywane jest mnóstwo różnych rzeczy. Czasami znalezienie dla nich miejsca jest sporym wyzwaniem. Tu na pomoc przychodzą organizery. Można w nie wyposażyć zarówno szafki, jak i szuflady kuchenne. Dzięki nim nie tylko zaoszczędza się mnóstwo miejsca, ale także możliwie najlepiej wykorzystuje całą dostępną przestrzeń. Do najbardziej popularnych wkładów należą z pewnością te na sztućce. Obecnie jednak wielu producentów poszerza swój asortyment o bloki na przyprawy i noże, a nawet uchwyty na folię.

Wygodnie i szybko

Szafki cargo są coraz częściej wykorzystywane w meblach kuchennych. Ten zestaw koszy można zamontować nawet w wąskich przestrzeniach. Mają bardzo duży udźwig, więc pomieszczą sporo kuchennego wyposażenia. Dobrze zamontowane działają w płynny sposób, a możliwość regulacji półek pozwala dostosować akcesorium do własnych potrzeb.

Ekologia w domu

Akcesoria do kuchni pomagają także dbać o środowisko. Nawet w niewielkiej szafce można zamontować wysuwane sortowniki odpadów. Są one odpowiednio oznaczone, co znacznie ułatwia segregację. Pokrywki do wiaderek zapewniają dodatkową ochronę przed nieświeżym zapachem.

Suche naczynia

Żadna kuchnia nie może istnieć bez ociekarki na naczynia. Zazwyczaj montuje się je w szafce nad zlewem. Najlepiej zainwestować w ociekarkę dwupoziomową, która pozwoli bezpiecznie wysuszyć talerze, kubki i sztućce. Jeśli kuchnia jest niewielka i każda szafka jest na wagę złota, można wybrać ociekarkę wolnostojącą, do ustawienia nad zlewem.

Oprócz szafek

Bardzo popularnym rozwiązaniem kuchennym jest montaż naściennych relingów. Dzięki funkcjonalnym haczykom można na nich powiesić na przykład deski do krojenia czy akcesoria niezbędne do gotowania.

Projekt kuchni powinien być przemyślany. Odpowiednie zagospodarowanie całej przestrzeni i dodatkowe udogodnienia sprawią, że korzystanie z kuchni będzie łatwe i przyjemne.