Stwórz przytulne wnętrze dzięki firanom do salonu. Sprawdź, jakie wybrać

Salon to jedno z najważniejszych miejsc w domu. Jednocześnie jest to także najbardziej reprezentacyjna jego część. W tym miejscu spędzasz czas z rodziną i przyjmujesz gości. Niezwykle ważne jest, aby nadać mu przytulny klimat. Możesz tego dokonać dzięki odpowiednim dodatkom. Jednym z nich są firany. Wybierając firanę do salonu, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, by stała się ona elementem dekoracyjnym, tworzącym spójną całość z innymi dodatkami w pomieszczeniu.

Na co zwrócić uwagę wybierając firanę do salonu?

Istotną kwestią podczas wyboru firany do salonu, jest jej kolor. Warto zdecydować się na biel, gdyż jest to barwa ponadczasowa i pasująca do niemal każdego wnętrza. Dodatkowo rozjaśni ona pomieszczenie i sprawi, że będzie wyglądało na większe.

Firana do salonu powinna współgrać ze stylem wnętrza. Do minimalistycznie urządzonego pokoju dziennego nie wybieraj firany z mocnymi akcentami kolorystycznymi lub dużymi wzorami. W tym przypadku zdecydowanie lepszym wyborem będą klasyczne firany o prostym kroju. Bardziej ekstrawaganckie wzory lepiej będą prezentowały się w salonach urządzonych z rozmachem i w odważnym stylu.

Ostatnim ważnym aspektem jest materiał, z jakiego będzie wykonana firana do salonu. Wybieraj tkaniny, które nie są zbyt podatne na zagniecenia, gdyż ułatwi Ci to pranie i prasowanie firan. Ponadto dobierz odpowiednią gęstość materiału. Jeśli firanka ma pełnić jedynie funkcję dekoracyjną, to lepiej zdecydować się na cieńsze i bardziej prześwitujące modele. Wtedy do pomieszczenia dotrze więcej promieni słonecznych. Dodatkowo zwróć także uwagę na jakość materiału, z jakiego została uszyta wybrana przez Ciebie firana. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt dekoracyjny, wybieraj jedynie produkty wykonane z najwyższej jakości tkanin i z dbałością o szczegóły. Takie właśnie firany do salonu znajdziesz np. w sklepie firanygramar.pl.

Czy w nowoczesnych wnętrzach można zawiesić firany w salonie?

Urządzenie salonu w stylu nowoczesnym nie powoduje, że musisz zrezygnować z firan. Postaw na modele, które będą pełnić zarówno rolę dekoracyjną, jak i praktyczną. Odpowiednio wybrane firany do salonu mogą stać się dopełnieniem nowoczesnego wnętrza. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się modele wykonane z gładkich i jednokolorowych tkanin. Sprawią, że dzięki nim będziesz mógł ochronić się przed promieniami słonecznymi lub wścibskim wzrokiem sąsiadów. Pamiętaj jedynie, że nowoczesne aranżacje nie lubią chaosu, dlatego firany do salonu nie powinny zbyt rzucać się w oczy, a jedynie subtelnie podkreślać wyjątkowy charakter wnętrza.