Kiedy zapisać dziecko na ferie zimowe?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Czy macie już plan jak chcecie spędzić ten czas? Wspólny wyjazd z rodziną? Pozostać w domu? A może pozwolić wyjechać dzieciom, aby nie nudziły się przed telewizorem i nie spędzały całych dni przed ekranem komputera. Czy już jest ten czas, aby dziecko zapisać na obóz zimowy?

Kiedy będą najbliższe ferie zimowe 2024?

Podobnie jak w ubiegłych latach ferie zimowe mają różne daty początku i końca w poszczególnych województwach. I tak:

  • od 15 do 28 stycznia 2024 odpoczywać będą uczniowie województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego;
  • od 22 stycznia do 4 lutego 2024: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego;
  • od 29 stycznia do 11 lutego 2024: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego;
  • od 12 do 25 lutego 2024: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego.

Czy już zapisywać dzieci na obozy i kolonie zimowe?

Nawet jeśli do ferii zimowych w Waszym województwie zostało jeszcze trochę czasu warto już teraz rozglądać się za ofertami. Z prostego powodu – te najciekawsze najszybciej są zajęte. Później albo skorzystacie z tego czego inni nie chcieli albo będziecie musieli zostawić dziecko w domu.

Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz zimowy?

Wyjazd młodego człowieka na obóz lub kolonie jest jednym z najlepszych sposobów aby chłopiec lub dziewczyna nauczyli się podstaw samodzielności. Spędzą czas z rówieśnikami na wesołych przygodach, które zapamiętają na długo. Nad bezpieczeństwem Waszych pociech będą czuwać zawodowi pedagodzy, którzy dopilnują, aby nie stała się dziecku krzywda, jednocześnie zorganizują czas tak aby nie wiało nudą.

Czy wyjazd na zimowisko to tylko narty, sanki albo snowboard?

Jeśli jazda na nartach lub sankach nie bardzo interesuje Wasze dzieci można je posłać na obóz zimowy zupełnie innego rodzaju. Na przykład firma https://quatronum.pl proponuje spędzanie czasu wraz z bohaterami książek o Harrym Potterze, Władcy Pierścieni albo filmowej sagi Gwiezdnych Wojen. I tak między innymi:

  • Szkoła Czarodziejów (czyli przygody Harrego Pottera) zabierze uczestników oczami wyobraźni do Hogwartu, gdzie będą uczyć się przepowiadania przyszłości, zaklęć, historii magów i magii. Dowiedzą się, jak powstaje różdżka albo wybiorą się na nocne misje.

  • Szkoła Tropicieli – skupia się na przygodach zaczerpniętych z Władcy Pierścieni. Wasze dzieci poznają tajniki kartoznawstwa, strzelectwa, samoobrony albo maskowania. Na pewno dużo emocji przyniosą gry logiczne i strategiczne. Wiele z nich pozwoli na spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

  • Gdyby ktoś chciał poznać jak robi się tatuaże z henny, jak się ćwiczy koncentrację i medytację, gibkość, zręczność i wytrzymałość niech wybierze Gwiezdną Akademię.

Ferie zimowe w prawdziwym zamku lub pałacu

Warunki pobytowe Wasze dzieci będą miały świetne mieszkając w najprawdziwszych zamach i pałacach. Możecie wysłać pociechę na przykład do Golubia – Dobrzynia, Rydzyny, Niepołomic, czy zamku Książ i mnóstwa innych miejsc. W każdym z nich uczestnicy mają zapewnione komfortowe warunki pobytu. Dla dzieci gotować będą kucharze tamtejszych restauracji. Istnieje możliwość dostosowania diety do potrzeb zdrowotnych (na przykład alergii).