Dlaczego nauka picia jest ważna dla dziecka?

Dlaczego nauka picia jest ważna dla dziecka?

Każdy rodzic jest dumny kiedy jego dziecko nabywa nowe umiejętności. Jedną z takich czynności jest nauka picia. Jest ona o tyle znacząca, że przy odpowiednio dobranych produktach, maluch ćwiczy też mięśnie twarzy, co ma wpływ na późniejszą naukę mówienia.

Nauka picia dla zdrowia

Wybór kubków do nauki picia dla dzieci jest obecnie ogromny, dlatego dobrze jest przejrzeć możliwe opcje i wybrać najlepiej dopasowaną dla swojego dziecka. Odpowiednio dobrany bidon czy kubek nie powinien mieć negatywnego wpływu na zgryz. Jeśli wybierzemy produkt ze słomką, powinien być on tak wyprofilowany, oby dziecko mogło objąć ją całymi ustali
w pozycji, gdy znajduje na środku ust. W odpowiednim położeniu znajduje się ona pomiędzy zębami a wargami, nie powinna leżeć na języku ani być nim podpierana. Korzystanie ze słomki może mieć też pozytywny wpływ na pracę mięśni używanych też podczas nauki mówienia. Dobrym pomysłem może też być kubek pochyły przypominający standardowe naczynia. Korzystanie z nich przypomina picie ze zwykłego kubka, ale wymaga on od dziecka lepszej koordynacji ruchowej, jest też jej niejako treningiem.

Czym charakteryzuje się dobry kubek do nauki picia?

Na początku przygody z nauką picia dziecko powinno posiadać swój dedykowany do umiejętności i wieku kubeczek lub bidon. Dokonując wyboru warto zwrócić uwagę na określone kryteria.

Model kubka

Wśród modeli kubków do nauki picia wyróżnia się: kubki 360, niekapki oraz bidony. Kubek 360 jest dziecięcym synonimem „dorosłego kubeka”. Jego wieczko jest okrągłe, a dziecko może pobierać napój z dowolnej jego krawędzi. Kubki niekapki charakteryzują się specjalnym ustnikiem w kształcie dzióbka. Jest to wygodny i bezpieczny sposób nauki dla większości dzieci. Bidony z kolei są jedną z najbardziej komfortowych opcji z uwagi na dołączoną słomkę.

Uchwyty

Kubek i bidon do nauki picia, aby był wygodny, powinien posiadać uchwyty. Powinny być one optymalnego rozmiaru, dopasowanego do małych rączek. Warto też zwrócić uwagę na ich wykonanie, te z silikonu nie będą się ślizgać w trakcie picia.

Materiał wykonania

Wybierając pierwszy kubek, obligatoryjnie trzeba zwrócić uwagę na materiał wykonania. Najlepszym wyborem dla dziecka będzie kubek plastikowy. Materiał ten sprawi, że będzie on lekki nietłukący. Należy jednak pamiętać, że był wolny od bisfenolu A (BPA) oraz innych szkodliwych substancji.

Łatwość czyszczenia

Produkty użytkowane przez dzieci powinny być utrzymywane w ścisłej higienie. Dobrze jest więc wybrać model łatwy do mycia, najlepiej taki który możemy myć w zmywarce, a nawet wyparzyć.

Bidon b.box najlepszy wybór do nauki picia

  1. box od lat specjalizuje się w produkcji naczyń dla dzieci, nic więc dziwnego, że jest jednym z pierwszych wyborów, jakie przychodzą na myśl rodzicom. W swojej ofercie mają trzy modele bidonów, które idealnie sprawdzą się w trakcie nauki picia.

Innowacyjny bidon b.box niekapek z obciążoną słomką „podążającą” za płynem to dobry wybór na pierwszy kubek dla naszego dziecka. Zapewnia on możliwość picia bez względu na kąt nachylenia. Dodatkowo posiada dwukierunkowy zawór w słomce, który zapobiega wylewaniu. Wyposażony jest w wyprofilowane uchwyty, dzięki którym dziecko może pewnie trzymać swój bidon.

Termobutelka ze słomką to kolejny krok po tym jak nasze dziecko opanowało bidon b.box. Posiada podwójne ścianki ze stali nierdzewnej, dzięki czemu utrzymuje temperaturę do 8 godzin. Właściwości termiczne sprawiają, że dziecko może korzystać z butelki w każdą pogodę.