Jaka biżuteria pasuje do jesiennej i zimowej odzieży?

Kolczyki złote niczym polska jesień

Zmiana aury niesie za sobą też konieczność dopasowania garderoby do nowych warunków atmosferycznych. Nie tylko strój składa się na nasz jesienno – zimowy image, ale też dodatki. Jednym z ważniejszych jest biżuteria, warto dobrać ją do stroju i pogody.

Gorące trendy mimo niskich temperatur

Wraz z obniżeniem temperatur znacząco zmienia się też zawartość naszej szafy. Pierwszy powiewy jesiennego wiatru zwiastują nadejście wełnianych swetrów i płaszczy. Ciepłe ubrania, jesienne i zimowe buty czy dodatki w postaci czapek, kapeluszy i szalików wymagają innej biżuterii niż letnie kreacje. To właśnie jesienią i zimą możemy pozwolić sobie na cięższe typy naszyjników czy kolczyków nawet na co dzień. Warto też dobrać ozdoby tak, aby nie płatały się w splotach włóczkowych kardiganów czy pasowały fasonem do golfów. W końcu są to hity tych miesięcy każdego roku. Zwróćmy też uwagę na kolorystykę naszych strojów i styl obuwia, oby odpowiednio dobrać kolor i kruczec biżuterii.

Kolczyki złote niczym polska jesień

Idealnym dopełnieniem do jesiennych stylizacji będą kolczyki złote z kolorowymi kamieniami. Jeśli wolimy bardziej wyraziste dodatki to strzałem w dziesiątkę, mogą okazać się złote łańcuchy i bransolety. O tej porze roku możemy postawić na biżuterię w dużych rozmiarach, wyrazistą i nieco bardziej ekstrawagancką. Jesiennym hitem często są bursztyny, które w połączeniu z ciepłymi kolorami sprawiają, że wydajemy się pełni energii i gotowi na nowe wyzwania. Zima to też dobry czas na noszenie ukochanej biżuterii w rozmiarze XL, która latem wydaje nam się zbyt przytłaczająca. Śnieg i surowa pogoda często kojarzy się z chłodną elegancją, w czym dobrze odnajdzie się srebrna biżuteria. Jeśli chcemy nieco ocieplić nasz zimowy look, warto też zaopatrzyć się w kolczyki złote tym razem jednak z delikatnymi bezbarwnymi kamieniami, które dobrze będą kontrastować z zimową aurą. Chłodniejsze pory roku są też dobrym czasem na odkurzenie bransolet i zegarków, które latem często nie sprawdzają się z uwagi na wysokie temperatury, które mogą sprawić dyskomfort w noszeniu takich ozdób.

Bez względu na to czy zdecydujesz się na kolczyki złote, czy srebrne pamiętaj, aby tak dobrać dodatki, aby dobrze się z nich czuć.