Organizacja imprez firmowych

Impreza firmowa to świetny sposób na zintegrowanie zespołu pracowników, uczczenie jakiegoś większego osiągnięcia lub polepszenie atmosfery panującej w firmie. Często jednak szefowie nie mają pomysłu jak dobrze zorganizować takie wydarzenie i uważają, że jest to skomplikowane i czasochłonne. Jednak posiadając dobry plan można łatwo uporać się z tym zadaniem!

Pomysły na zorganizowanie imprezy firmowej

Organizując imprezę firmową przede wszystkim trzeba ustalić jaki ma być jej cel. Jeżeli jest to wiadome można zastanowić się jakie działania podjąć. Impreza integracyjna ma sprawić, że nowi pracownicy zapoznają się z resztą grupy i poznają specyfikę firmy. Tego typu wydarzenie powinno skupić się na aspekcie rozrywkowym, ponieważ właśnie wtedy najlepiej i najłatwiej nawiązuje się kontakty. Jeżeli jednak pracodawca organizuje imprezę, aby nagrodzić konkretnych pracowników za jakieś ważne osiągnięcie, powinien wziąć pod uwagę, że event powinien zmobilizować innych do działania. Niekiedy organizuje się także przyjęcia, które mają na celu poprawę stosunków w zespole. Najczęściej odbywają się także spotkania dotyczące jakiś okazji np. Boże Narodzenie, czy Wielkanoc. Niestety często są one opuszczane przez pracowników, ponieważ zwykle przebiegają zgodnie z utartym od lat schematem.

Jeżeli cel imprezy jest już ustalony trzeba zastanowić się w jakim miejscu najlepiej zorganizować wydarzenie. Dane lokum musi być odpowiednio duże, tak aby bez problemów pomieściła się tam cała ekipa. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na odpowiedni standard miejsca, a także jego dobre połączenie z miastem. Tak, żeby każdy mógł swobodnie dojechać i wrócić. Kolejną ważną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę jest dodatkowe wyposażenie. Należy sprawdzić, czy dany hotel czy pensjonat posiada np. salę konferencyjną, stół do bilardu, ekran i rzutnik czy nagłośnienie. Nie można zapomnieć o cateringu. Niektóre miejsca oferują własny catering, a w niektórych trzeba zadbać o obiady i desery z zewnętrznej firmy.

Organizując imprezę w porze letniej warto rozważyć zabawę na świeżym powietrzu. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się ognisko, piknik, zabawa taneczna na tarasie, czy paintball. Każda dodatkowa atrakcja z pewnością zostanie doceniona przez pracowników i sprawi, że wypoczęci i zrelaksowani będą pracować dużo bardziej efektownie. Warto jednak sprawdzić wcześniej jakie są preferencje i hobby poszczególnych członków załogi, aby wybrane rozwiązanie jak najbardziej się spodobało.

http://restauracjapowsin.pl/