Jak wybrać odpowiednie miejsce na organizację obozu piłkarskiego?

jak-wybrac-odpowiednie-miejsce-na-organizacje-obozu-pilkarskiego

Skuteczne przygotowanie się do piłkarskiego sezonu wymaga właściwie zaplanowanego procesu treningowego. Aby realizacja wszystkich celów założonych przez sztab szkoleniowy mogła przebiec bez zarzutu, konieczny jest wybór odpowiedniego miejsca z niezbędną infrastrukturą. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka na organizację obozu piłkarskiego?

Obiekty treningowe

Przy wyborze miejsca na organizację obozu piłkarskiego trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na obiekty treningowe. Pełnowymiarowe boiska z profesjonalną nawierzchnią trawiastą do piłki nożnej pozwolą zorganizować gierki treningowe i ograniczą ryzyko kontuzji do minimum. W przypadku realizacji obozu piłkarskiego zimą, kiedy bardzo szybko robi się ciemno, warto upewnić się, czy upatrzony ośrodek zapewnia boisko ze sztucznym oświetleniem. Oprócz samych boisk ważna jest także dodatkowa infrastruktura do doskonalenia umiejętności piłkarskich, obejmująca między innymi górkę treningową, podbiegi o różnym kącie nachylenia czy ściany do ćwiczenia celności strzałów.

Zaplecze hotelowe

Podczas obozu piłkarskiego ważne są nie tylko treningi, ale także regeneracja. Aby przebiegała ona bez zarzutu, trzeba zadbać o kilka rzeczy. Po pierwsze pokoje powinny być dostosowane do potrzeb zawodników. Po drugie kucharze muszą mieć doświadczenie w przygotowywaniu menu sportowego. Po trzecie bardzo ważne jest, aby hotel zapewniał odpowiednie zaplecze do odnowy biologicznej: gabinety do masażu wyposażone w sprzęt fizjoterapeutyczny, sauna czy komora kriogeniczna pozwolą zadbać o odpowiednią regenerację po treningu. Organizując obóz piłkarski, nie można też zapomnieć o dodatkowych atrakcjach, które pomogą piłkarzom zintegrować się ze sobą – w końcu zrozumienie się poza boiskiem przekłada się na zrozumienie na boisku i jest kluczem do sukcesu.

Cisza i spokój

Rozwojowi umiejętności piłkarskich i przyswajaniu zawiłości taktycznych sprzyjają cisza i spokój. Z tego względu na organizację obozu piłkarskiego warto wybrać miejsce położone nieco na uboczu – z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie dobrze skomunikowane z centrum miasta czy lotniskiem – dzięki czemu zawodnicy nie będą się niepotrzebnie rozpraszać. Takim miejscem jest na przykład Hotel Remes Sport & Spa w Opalenicy, który znajduje się około 30 minut od Portu Lotniczego Poznań-Ławica i 40 minut od stolicy Wielkopolski. Dysponuje on światowej klasy obiektami treningowymi, z których wielokrotnie korzystała reprezentacja Polski oraz inne reprezentacje narodowe i kluby piłkarskie. Takie miejsce z pewnością pozwoli zrealizować wszystkie założone cele treningowe, a w rezultacie odpowiednio przygotować się do rozgrywek.