Giętarka trzpieniowa do warsztatu – łatwe wyginanie rur i profili

Giętarki to urządzenia pozwalające na wygięcie elementu metalowego w odpowiednim promieniu. Wśród różnych typów giętarek znajduje się także giętarka trzpieniowa, która jest popularnym wyposażeniem warsztatów. Za jej pomocą można łatwo i dokładnie wyginać rury i profile metalowe.

Precyzyjne wygięcie elementów metalowych możliwe jest tylko za pomocą odpowiednich narzędzi i urządzeń. Właśnie dlatego w przemyśle wykorzystuje się specjalne giętarki, które pozwalają na prowadzenie prac z naciskiem na maksymalną dokładność.

Giętarka trzpieniowa – zasada działania

Giętarki trzpieniowe to urządzenia, które wyposażone są w specjalny trzpień umożliwiający precyzyjne wyginanie elementów metalowych. Podczas wygięcia element opiera się o trzpień i dociskany jest do niego przez dodatkowe elementy giętarki, aby nadać mu odpowiedni kształt. Dzięki zastosowaniu takiej metody wygięcia możliwe jest uzyskanie elementów metalowych o bardzo dużej precyzji promienia zgięcia, a także bez defektów, na przykład fałd. Aktualnie w użyciu znajdują się różne warianty giętarek trzpieniowych. Do mniejszych warsztatów, gdzie prace tego typu prowadzone są sporadycznie, wybierane są modele sterowane ręcznie, natomiast w przemyśle coraz częściej stosuje się giętarki CNC, czyli programowane numerycznie, które automatycznie dobierają parametry pracy na podstawie zaprogramowanych danych.

Giętarka trzpieniowa do warsztatu – co wybrać?

Dobra giętarka trzpieniowa – http://abh.com.pl/produkt/gietarka-trzpieniowa-erasmus-r przeznaczona do warsztatu powinna być przede wszystkim dopasowana do potrzeb użytkownika. Należy zatem dobrać ją do konkretnego przeznaczenia, do którego ma być ona wykorzystywana. Warto zdecydować się na nowocześniejszy model. Taka giętarka trzpieniowa zapewni bardziej precyzyjną pracę, a przy tym większe bezpieczeństwo niż starsze modele. Należy zwrócić także uwagę na wymiary urządzenia, aby pasowało ono do pomieszczenia, w którym ma być ono użytkowane. Z aktualnymi ofertami producentów i sprzedawców giętarek trzpieniowych można zapoznać się już teraz także przez internet.