Pompy ciepła – ile kosztują i czy to się opłaca?

Wykorzystywana przez nas każdego dnia ciepła woda użytkowa oraz ogrzewanie budynków w okresie jesienno-zimowym to potrzeby, które w skali roku generują koszty naprawdę sporej wysokości. Jak wysokie one są, mają świadomość tylko Ci, którzy miesiąc w miesiąc opłacają ogromne rachunki za wodę i ogrzewanie. Jest na to sposób! Pompy ciepła to rozwiązanie, które umożliwia osiągnięcie nawet kilkudziesięciu procent oszczędności na tych wydatkach. Tę nowoczesną alternatywę wykorzystuje się coraz częściej, zarówno w budynkach wieloletnich, jak i w budownictwie nowym. W połączeniu z fotowoltaiką dla domu są one jednym z najbezpieczniejszych dla środowiska i portfela, źródeł ciepła. Ile kosztuje pompa ciepła w Olsztynie? Jaką firmę, która posiada je w ofercie, warto wybrać i czy faktycznie opłaca się zainwestować w pompy ciepła? Koniecznie czytajcie dalej!

Ile kosztuje pompa ciepła? Cena!

Koszty, jakie wiążą się z instalacją w danym budynku pompy ciepła, są bardzo indywidualne. Należy mieć bowiem na uwadze wiele czynników, które będą kształtowały cenę pompy ciepła. Są to m.in.:

  • ilość ciepłej wody użytkowej, której potrzebujemy,
  • rodzaj ogrzewania domu,
  • konstrukcja oraz gabaryty budynku,
  • termoizolacja domu,
  • rodzaj wybranej przez Was pompy ciepła.

Ze względu na fakt, że finalny koszt montażu pompy ciepła to wypadkowa tak wielu czynników, nie jesteśmy w stanie podać uniwersalnej, jednej ceny instalacji takiego urządzenia. Może się ona wahać w przedziale od kilkunastu, do o zgrozo, nawet kilkudziesięciu tysięcy polskich złotych. Oczywiście, należy zaznaczyć, że na koszt instalacji składa się nie tylko cena pompy ciepła, ale także jej montaż przez profesjonalną firmę, świadczącą tego typu usługi oraz potrzebny osprzęt. Jeśli chodzi o koszty zakupu samej pompy ciepła, ich również nie da się jednoznacznie oszacować. Wszystko zależeć będzie od wybranego przez Was rodzaju pompy. Możecie zdecydować się na powietrzną pompę ciepła lub urządzenie typu powietrze – woda. Trzeba podkreślić, że każdy z rodzaju pomp będzie miał też odmiany o inne mocy i budowie. Z tych właśnie powodów, by podać cenę pompy ciepła dla Waszego domu, konieczne jest wykonanie indywidualnego, dopasowanego do Waszych potrzeb i wymagań, kosztorysu.

Powietrzna pompa ciepła w Olsztynie

Powietrzna pompa ciepła jest bardziej budżetową opcją, która umożliwia ogrzewanie powietrza, kiedy jest zimno i jego chłodzenie, gdy jest upalnie. Takie rozwiązanie wykorzystuje się zwykle w połączeniu z rekuperacją. Jeżeli zależy nam na tym, by wybrana przez nas pompa ciepła, była w stanie grzać także wodę użytkową, niezbędna będzie instalacja specjalnego, odpowiedzialnego za to modułu. Cena montażu pompy powietrznej będzie zależna od jej rodzaju, rozmiaru oraz instalacji kanałowej.

 pompy ciepła

Pompa ciepła powietrze / woda – cena z montażem w Olsztynie

Pompa ciepła typu powietrze / woda cechuje się nieco wyższą ceną niż wymienione wcześniej powietrzne pompy ciepła. Służy ona nie tylko do podgrzewania wody użytkowej, ale także do ogrzewania budynków, które zostały wyposażone w ogrzewanie centralne. Pompy ciepła o wspomnianym typie są dostępne na rynku w różnych wersjach:

  • split,
  • monoblok,
  • multisplit.

Najlepsze pompy ciepła Olsztyn

Jesteś z Warmii, Mazur, Olsztyna? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi tak, koniecznie zapoznaj się z ofertą OZE ProjektPompy ciepła Olsztyn. To prawdziwi fachowcy, którzy opracują dla Was kompletny kosztorys takiej inwestycji. Profesjonalizm, wiedza, doświadczenie i wygodny kontakt, a także autoryzowany serwis na miejscu to tylko niektóre z zalet tej firmy.