Prześcieradło, ochraniacz na materac, a może 2 w 1? Co lepiej wybrać?

przescieradlo-ochraniacz-na-materac

Stworzenie odpowiednich warunków do snu dziecka jest niezwykle ważne. Maluch, który dopiero co przyszedł na świat, większość doby przesypia. W tym czasie odbywa się jego regeneracja, wzrost, rozwija się mózg, dochodzi do zapamiętywania, szeregowania i przetwarzania zdobytych w ciągu aktywności informacji. Sen to zatem dla maluszka nie tylko kwestia odpoczynku. Rodzice wybierają łóżeczko dla dziecka, a następnie materac. Do tego pościel, która będzie nie tylko kolorowa i przyjemna w dotyku. Trzeba jeszcze wybrać prześcieradło, ochraniacz na materac lub produkt, który łączy zalety obu tych rozwiązań. Na co lepiej postawić?

Prześcieradło do łóżeczka dziecięcego

Prześcieradło wybieramy zazwyczaj razem z zestawem pościeli. Ma ono zapewnić dziecku komfortowy sen. Miękkie, zazwyczaj bawełniane, do tego kolorowe lub wzorzyste. Nie tylko estetycznie się prezentuje, ale i jest przyjemne w dotyku, więc nie podrażnia wrażliwej skóry maluszka.

Prześcieradło to także dodatkowa warstwa ochronna. Zabezpiecza materac, choć nie w 100%. Nie da się bowiem uniknąć wycieków z pieluszki, ulewania się po posiłku czy też złuszczania naskórka dziecka. To wszystko wnika w materiał prześcieradła, które jest, niestety, zbyt cienkie i nieodporne na zabrudzenia. Uchroni ono materac przed pierwszym kontaktem z zabrudzeniami, ale nie zabezpieczy go tak, jak tego oczekujemy.

Ochraniacz na materac – nie tylko zabezpieczenie

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupno specjalnego ochraniacza na materac. Tego typu produkty można znaleźć np. na stronie https://rekuku.pl/pl/. Ochraniacze są odporne na wilgoć i różnego rodzaju zabrudzenia. Odpowiednio wykonane, te wysokiej jakości i opatrzone atestami czy certyfikatami, dopuszczone do użytku w przypadku dzieci, chronią przed plamami. Są przy tym antyalergiczne i antybakteryjne.

Tego typu ochraniacz na materac gwarantuje komfortowy sen dziecka, eliminuje ryzyko przegrzewania, a do tego jest wykonany z materiałów przyjaznych dla skóry maluszka. Można go łatwo zdjąć i wyprać, aby zachować czystość i higieniczność. Przedłuża on zatem trwałość materaca, który stanowi pierwszą warstwę wyściełającą łóżeczko dziecka.

Prześcieradło i ochraniacz w jednym produkcie

Ciekawym rozwiązaniem może być również wybór produktu, który łączy zalety prześcieradła i ochraniacza na materac. Stanowi zatem wierzchnią warstwę, zabezpiecza materac, niestraszne mu najpowszechniejsze zabrudzenia i plamy, a do tego gwarantuje odpowiednią jakość snu. Nowoczesne produkty tego typu są tworzone w taki sposób, aby nie szeleściły, nie były sztywne i dobrze przylegały do materaca.

Przy dziecku nie da się uniknąć zarówno tych mniejszych, jak i większych zabrudzeń, nawet w łóżeczku, a wyczyszczenie materaca, który był pozbawiony jakiejkolwiek ochrony, oznacza sporo zachodu i kosztów. Wybór ochraniacza, ewentualnie połączenia prześcieradła z ochraniaczem to zatem krok w kierunku zachowania higieniczności materaca, a także komfortowego snu najmłodszego członka rodziny.