5 ciekawostek dotyczących czarteru jachtu

5-ciekawostek-dotyczacych-czarteru-jachtu

Czarter jachtu pozwala wielu miłośnikom żeglugi spełniać swoje marzenia o wodnych wojażach. To także doskonały sposób na zaoszczędzenie środków finansowych, których nie trzeba wydawać na zakup łodzi na własność. Poza tym nowoczesna flota jachtów motorowych umożliwia użytkownikom korzystanie z najnowszych pojazdów, które wyposażone są w wiele udogodnień. Czym wyróżnia się czarter jachtu?

Jakie możliwości daje czarter jachtu?

Czarter jachtu daje możliwość samodzielnej obsługi pojazdu. Profesjonalne firmy oferujące czarter, zapewniają szkolenia z obsługi tak, aby każda osoba na pokładzie posiadała niezbędną wiedzę, jak się po nim poruszać. Przekazują również cenne informacje dotyczące obsługi wszystkich sprzętów, jakie znajdują się na łódce, aby podróż przebiegała bezpiecznie i komfortowo. Usługa ta dotyczy także pomocy w zaplanowaniu trasy, którą chce się popłynąć. Firma razem z Klientem wybierze trasę odpowiadającą charakterystyce rejsu i indywidualnym oczekiwaniom. Po Pętli Żuławskiej czarter jachtów motorowych daje wiele możliwości zarówno na doskonalenie swoich umiejętności żeglarskich, jak i na zwiedzenie pięknych okolic i przyrody.

Jakie łodzie oferuje czarter jachtu?

Czarter jachtów to także możliwość komfortowego wypoczynku na pokładzie zadbanych łodzi. Oferują wygodne miejsca do spania dla 6 – 7 osób, lodówkę, kuchnię gazową z wyposażeniem czy zlew z ciepłą wodą. W łazience natomiast znajduje się toaleta elektryczna ze zbiornikiem na fekalia oraz prysznicem. Dodatkowo każda łódka jest ogrzewana, posiada radio i TV cyfrowe. Na uwagę zasługuje również fakt, że zbiorniki zaburtowe są zabudowane i wygłuszone, zapewniając pełen komfort pływania. Obecność sterów strumieniowych to z kolei możliwość łatwego manewrowania w porcie i śluzach. Dlatego czarter jachtów motorowych Aquaczarter cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Klientów.

O czym pamiętać czarterując jacht?

Czarterując jacht, warto wybierać tylko renomowane firmy, które oferują wygodne w obsłudze i użytkowaniu łodzie. Silniki zaburtowe powinny być zbudowane tak, aby nie zagłuszać rozmów i nie przeszkadzać w chwilach relaksu na pokładzie. Profesjonalny czarter jachtów motorowych gwarantuje także zaopatrzenie łodzi w echosondę i dodatkowe środki ratunkowe (gaśnica czy koło). Na pokładach nowoczesnych maszyn znajduje się także komfortowe wyposażenie, które umili rejs i sprawi, że przebiegnie bezpiecznie bez nieoczekiwanych, przykrych niespodzianek. Sprawdzone firmy oferujące czarter jachtu to gwarancja bezpieczeństwa podróżowania.