Internetowy bank głosów – to tu można znaleźć najlepszych lektorów!

Reklamy w radiu i telewizji, gry komputerowe, audiobooki, nagrania w centralach telefonicznych – do ich realizacji potrzebny jest dobry lektor. Teraz takie osoby można wyszukać również online w specjalnych bankach głosów.

Bank głosów – co to jest?

Bankami głosów nazywane są bazy, w których znajdują się nagrania głosów lektorów. Są to bazy, za pomocą których można dobrać odpowiedniego lektora do realizacji różnych projektów. Dzisiaj najczęściej używany jest internetowy bank głosów Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie można z niego skorzystać, ponieważ z próbkami głosów lektorów zapoznamy się dzisiaj w dowolnym miejscu – wystarczy jedynie dostęp do sieci.

Jakich lektorów można znaleźć w bankach głosów?

Banki głosów współpracują z wieloma różnymi lektorami, co powoduje, że za ich pośrednictwem można znaleźć idealna osobę do wykonania konkretnego nagrania. Wśród dostępnych lektorów znajdują się lektorzy męscy, damscy oraz dziecięcy, a wśród nich są lektorzy polskojęzyczni oraz obcojęzyczni. Warto wskazać, że niektóre banki głosów dzielą także dostępnych lektorów pod względem ich popularności. W grupie popularnych lektorów można znaleźć tych, których słyszymy między innymi w reklamach. Przy wyszukaniu lektora można wykorzystać wygodną w użyciu wyszukiwarkę. Wystarczy tylko wybrać konkretne parametry, którymi ma cechować się głos lektora, na przykład ma być on męski i młody lub damski i dojrzały. Wyszukiwarka pomoże wtedy w wyselekcjonowaniu najlepszych lektorów do realizacji konkretnego nagrania.

Jak zlecić nagranie z lektorem z banku głosów?

Jeśli chcielibyśmy zlecić wykonanie nagrania z udziałem konkretnego lektora, wówczas najlepiej wybrać taki bank głosów Warszawa czy w innym mieście, który współpracuje ze studiami nagraniowymi. Wtedy można zamówić nagrania lektorskie również przez internet! Zatem wtedy, gdy konieczne jest zamówienie nagrania lektorskiego, warto sprawdzić dostępne próbki głosów w internetowych bankach głosów lektorskich. Gdy uda wybrać się idealnego kandydata, zamówienie na nagranie także można zlecić online!