Drukarnia Wrocław – projektowanie i wydruk upominków dla klientów i kontrahentów

Coraz więcej firm decyduje się na przygotowanie podarunków reklamowych, czyli drobiazgów dla klientów i kontrahentów, wręczanych z okazji świąt, jubileuszu, czy też przy okazji zawarcia ważnej umowy. Obdarowywanie klientów drobnymi upominkami pozwala na kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy, a jednocześnie stanowi pewną formę reklamy. Pamiętajmy jednak, że nasi klienci i kontrahenci mogą otrzymać wiele podobnych drobiazgów od naszych konkurentów. Zatem, co można zrobić, by wyróżnić nasz drobiazg na tle innych upominków reklamowych? Z pomocą przychodzi drukarnia Wrocław.

Spersonalizowane upominki reklamowe

Upominkiem reklamowym może być efektowna kartka z życzeniami i logo marki, kalendarz, słodycze w gustownym, specjalnie zaprojektowanym opakowaniu, praktyczny notatnik z logo firmy i wiele innych. Najczęściej firmy przygotowują tego typu drobiazgi hurtowo – są to prezenty uniwersalne, które można wręczyć każdemu klientowi czy kontrahentowi. Tymczasem, jeżeli zależy nam na jak najlepszym efekcie, powinniśmy zadbać o personalizację upominków. Oczywiście nie chodzi o to, by we wszystkich kalendarzach i notatnikach znajdowała się specjalna dedykacja z bezpośrednim zwrotem do każdego klienta, ale w przypadku kartek świątecznych oraz upominków wręczanych z okazji jubileuszu istnienia firmy takie dedykacje wypada przygotować. Projektowaniem spersonalizowanych zaproszeń, kartek i kalendarzy powinien zająć się doświadczony grafik. Nowoczesna drukarnia Wrocław może wydrukować taki upominek z gotowego projektu bądź zająć się jego przygotowaniem od podstaw.

Pojedynczy produkt czy upominek składający się z kilku elementów?

Upominek reklamowy może składać się z kilku drobiazgów, bądź jednego, zwykle nieco cenniejszego przedmiotu. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, powinniśmy zadbać o spójność materiałów. Jeżeli gadżety reklamowe muszą być w coś zapakowane, opakowanie również powinno nawiązywać do motywów i kolorów charakterystycznych dla firmy. Ponadto logo powinno być widoczne już w pierwszym kontakcie z przesyłką. Najlepiej zatem, jeśli drukarnia Wrocław zajmie się również projektem i wydrukiem papieru pakowego, który odda charakter firmy.

Drukarnia Wrocław zadba o wysoką jakość nadruku

Kartki z życzeniami, dedykacje, notatniki, a nawet papier pakowy powinny zawierać logo i inne elementy charakterystyczne dla danej firmy, ale także ciekawą, przyciągającą wzrok grafikę. Oczywiście równie ważna jest jakość wydruku. Gotowy upominek reklamowy powinien wierne odzwierciedlać kolory użyte w projekcie graficznym. Rozmazane linie i widoczne piksele są niedopuszczalne. Klienci i kontrahenci zawsze powinni otrzymywać wydruki najwyższej jakości.