Osuszacze do piwnicy – co trzeba o nich wiedzieć

Osuszacze do piwnicy – co trzeba o nich wiedzieć

Piwnica to jedno z najczęściej osuszanych pomieszczeń. Wynika to z kilku czynników, wśród których znajduje się naturalnie panujący w tym pomieszczeniu wysoki poziom wilgoci. Nie bez znaczenia pozostają położenie piwnicy oraz bliskość wód gruntowych oraz instalacji wodnych. Kiedy nadchodzi konieczność przeprowadzenia osuszania piwnicy, trzeba wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Co warto wiedzieć o osuszaczach do piwnicy? Sprawdźmy!

Na czym polega osuszanie piwnicy?

Warto w tym miejscu wyjaśnić, że osuszanie piwnicy nie zawsze przyjmuje taką samą formę. Otóż wiele zależy od tego, jak intensywne jest zalanie oraz jakie jest jego źródło. Może też zdarzyć się tak, że w piwnicy panuje zbyt duża wilgoć, mimo że nie doszło do zalania. W zależności od wymienionych czynników, należy wdrożyć odpowiednie działania, z użyciem dopasowanego sprzętu. Warto w tej kwestii polegać na fachowcach, którzy wybiorą odpowiedni sprzęt do osuszania.

W niektórych sytuacjach niezbędne mogą być osuszacze działające na podczerwień. Niemal zawsze wykorzystuje się osuszacze adsorpcyjne oraz wentylatory. Mowa o sprzęcie służącym do osuszania głównie powietrza. Jednak w przypadku, gdy wilgoć przeniknęła głęboko w podłogę lub ściany, konieczne jest wdrożenie bardziej zaawansowanych działań.

Osuszacze o dużej mocy

Osuszając piwnicę, trzeba wyposażyć się w urządzenia o dużej mocy. Wysoki poziom wilgoci oznacza, że trzeba naprawdę silnego sprzętu, aby się jej pozbyć. Dotyczy to wszystkich rodzajów osuszaczy stosowanych w tym pomieszczeniu. Najbardziej zaawansowane urządzenia są potrzebne w przypadku, gdy osuszanie piwnicy przeprowadza się z powodu jej zalania wskutek powodzi.

Parametry wytrzymałościowe

Niewątpliwie osuszacze do piwnicy powinny posiadać pewne konkretne cechy wytrzymałościowe. Przede wszystkim powinny być odporne na niskie temperatury. Drugą kwestią jest przystosowanie do pracy w zanieczyszczonym środowisku. Woda zalegająca w piwnicy bywa mocno zanieczyszczona. Aby można było skutecznie się jej pozbyć, osuszacz nie może ulec awarii w trakcie wykonywania zadania.

Zapraszamy po więcej informacji: Osuszanie piwnicy Poznań.