Czy leczenie kanałowe musi zawsze boleć?

Jak wiadomo wizyty u dentystów lub ortodontów nie kojarzą się najlepiej. Wielu z nas boi się już na samą myśl o wizycie w gabinecie dentystycznym. Największą grozą, oprócz wyrywanie zęba, owiane jest leczenie kanałowe.

Jak wiadomo wizyty u dentystów lub ortodontów nie kojarzą się najlepiej. Wielu z nas boi się już na samą myśl o wizycie w gabinecie dentystycznym. Największą grozą, oprócz wyrywanie zęba, owiane jest leczenie kanałowe. Czy zawsze boli?

Na czym polega leczenie kanałowe?

To usunięcie miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba, dokładne oczyszczenie tych miejsc, a następnie wypełnianie specjalnymi materiałami. Jest potrzebne wtedy, gdy zakażona i podrażniona miazga nie może się zregenerować. Dodatkowo występuje przy tym stan zapalny, który wyniszcza tkanki otaczające korzeń zęba. To prowadzi do powstania zmian okołowierzchołkowych, które rozszerzając się niszczą strukturę kości wyrostka zębodołowego.

Czy leczenie kanałowe boli?

Jeśli używamy tradycyjnej metody do leczenia kanałowego, jest ryzyko, że będzie to bolesny i nieprzyjemny zabieg. Jest jednak sposób na to, aby precyzyjnie zaaplikować znieczulenie miejscowe, które zupełnie wyeliminuje ból. Jest to możliwe dzięki specjalistycznemu mikroskopowi do leczenia kanałowego.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Proces leczenia polega na zwiększeniu obrazu leczonego zęba od 6 do nawet 25 razy. Dzięki tak ogromnemu powiększeniu możemy zajrzeć do komory zęba oraz korzeni i kanałów korzeniowych. Pozwala to również na uwidocznienie zębów trzonowych, których nie widać gołym okiem. Metoda wykonania leczenia kanałowego mikroskopem pozwala na wyjątkowa precyzję, która przekłada się na ograniczenie bólu praktycznie do minimum oraz zmniejszenie ryzyka infekcji.

Ile trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Nie jest długie, całość leczenia, jaką pacjent potrzebuje, aby znów mieć zdrowe zęby, dzięki mikroskopowi zamyka się w jednej wizycie. W niektórych przypadkach skrajnych jest wymagana kolejna sesja z użyciem mikroskopu, jest to jednak rzadko spotykane. Z pewnością jest to bardziej korzystna opcja w porównaniu do tradycyjnej metody leczenia.

Czy Twój dentysta posiada mikroskop do leczenia kanałowego?

Jeśli nawet nie teraz, to możliwe, że kiedyś będziesz potrzebował leczenia kanałowego. Dlatego warto sprawdzić, czy Twój dentysta posiada mikroskop, który jemu ułatwi pracę, a Tobie oszczędzi bólu.

Jeśli szukasz dentysty, który posiada taki sprzęt, możesz przeszukać internet i sprawdzić, gdzie w Twojej okolicy znajduje się takie urządzenie i u, którego dentysty jest dostępne. Wystarczy, że wpiszesz na przykład „dentysta Kraków” i przewertujesz wyniki pod kątem tego badania.