Czy meble metalowe nadają się do biura?

czy-meble-metalowe-nadaja-sie-do-biura

Meble metalowe, pomimo że kojarzą się głównie z wyposażeniem hal produkcyjnych, to świetnie sprawdzają się w biurach. Stanowią idealną alternatywę dla mebli drewnianych, ponieważ są od nich zdecydowanie bardziej wytrzymałe, a więc możliwa jest ich dłuższa eksploatacja. Co więcej, obecnie produkowane są meble metalowe, które są w pełni dostosowywane do specyfiki pracy w biurze.

Jakie meble metalowe warto kupić do biura?

Metalowe biurka i stoły biurkowe to podstawowe wyposażenie każdego biura. Wytrzymałe i solidne biurka powstają z profili stalowych lakierowanych proszkowo dowolnym kolorem z palety RAL. Dodatkowe wzmocnienie stanowi specjalna rama znajdująca się pod blatem, dzięki czemu biurko metalowe jest wytrzymałe na duże obciążenia. Blaty wykonuje się z płyty melaminowanej, a w meblu mogą zostać dodatkowo zamontowane również kontenery z szufladami.

Stoły biurowe z kolei opierają się na nogach z profili kwadratowych, które opcjonalnie mogą być wyposażone w mechanizm regulowania wysokości. Dla większego komfortu w stole biurkowym może być zamontowana specjalna osłona tylna z otworami wycinanymi laserowo. Warto wspomnieć także o kanale kablowym, który umożliwia estetyczne zamaskowanie przewodów.

Do biurek i stołów można dostawić szafki przybiurkowe na kółkach wyposażone w centralne zamki, które blokują wszystkie szuflady jednocześnie. Szafki przybiurkowe mogą być także wyposażone w półeczki zamykane drzwiami żaluzjowymi.

W dużych przestrzeniach biurowych nie może oczywiście zabraknąć regałów metalowych do przechowywania dokumentów. Szafki występują w wersji dwu lub czteropółkowej, a dodatkowo dokupić można nadstawkę – taką opcję oferuje firma Cekar, która jest oficjalnym dystrybutorem polskiej marki mebli metalowych MALOW. Szafki metalowe na dokumenty mogą mieć różne rodzaje drzwi, a do wyboru są skrzydłowe, chowane, żaluzjowe i przesuwne. Wszędzie tam, gdzie przechowywana jest duża ilość dokumentów, dobrze sprawdzą się szafki kartotekowe.

Dlaczego warto zainwestować w meble metalowe do biura?

Meble metalowe do biura można idealnie dopasować do metrażu – występują w wielu różnych rozmiarach, co pozwala na ergonomiczne urządzenie dostępnej przestrzeni. Lakierowanie na dowolny kolor z palety RAL wpływa na możliwość dopasowania mebli do aranżacji biura, nawet jeśli konieczne jest dokupienie sprzętów do już posiadanego zestawu. Poza tym meble metalowe są solidniejsze od mebli drewnianych i mogą przenosić większe obciążenia, a więc można w nich przechowywać większą ilość dokumentów bez obaw o wytrzymałość półek.