Walka z łupieżem

Łupież to niezbyt przyjemna dolegliwość, która dotyka wiele osób. Jest on bardzo uciążliwy, ale walka z łupieżem jest możliwa. Jeśli odpowiednio podejdziesz do pielęgnacji skóry głowy i włosów to na pewno uda ci się zwalczyć łupież.

Ten wstydliwy problem objawia się łuszczeniem skóry głowy i jej silnym świądem. Ta choroba skóry może być spowodowana zaburzeniami hormonalnymi, nieodpowiednią higieną, stresem, alergią, niektórymi kosmetykami, niedokładnym spłukiwaniem szamponu czy grzybami, które mieszkają na skórze głowy. Są dwa rodzaje łupieżu. Suchy łupież jest bardzo widoczny, opada na ramiona przy najmniejszym ruchem głowy. Można go jednak skutecznie zwalczyć. O wiele trudniej jest zlikwidować łupież tłusty. Kawałki skóry sypiące się na ramiona są dosyć duże i tłuste. Można jednak pokonać obydwa rodzaje łupieżu.

Z taką dolegliwością najlepiej zgłosić się do dermatologa, on na pewno ci pomoże, szybko pozbędziesz się tego uciążliwego problemu. Jeśli się na to nie zdecydujesz to możesz walczyć z łupieżem w domu. Można się tak też go pozbyć, ale będzie to znacznie trudniejsze i czasochłonne. Zakup odpowiedni szampon, który w swym składzie ma siarkę, cynk czy kwas salicylowy. Pamiętaj dodatkowo, by myć głowę letnią wodą i dokładnie spłukiwać szampon. Dziś można kupić kilka rodzajów szamponów przeciwłupieżowych, które są dostosowane do wszystkich rodzajów włosów. Warto również zrobić peeling skóry głowy solą morską. Na wilgotna skórę należy nałożyć odrobinę soli i lekko masować tym głowę. Sól trzeba spłukać i umyć głowę. Pozbędziesz się wtedy większości łuszczącej się skóry. Pomoże też wmasowanie w skórę głowy soku z cytryny. Masuj tak głowę przez 10 minut a następnie umyj głowę. Skuteczne są też wyciągi z szałwii. Wciera się go w skórę głowy, pozostawia na godzinę a następnie należy umyć dokładnie głowę. Warto jednak podkreślić, że wszystkie te metody są w miarę skuteczne, jeśli łupież nie jest strasznie uciążliwy. Jeżeli łupież jest bardzo uciążliwy to koniecznie odwiedź dermatologa, gdyż tylko on wyleczy skutecznie skórę twojej głowy.