W czym przechowywać biżuterię?

w-czym-przechowywac-bizuterie

Jak przechowywać biżuterię, by uniknąć jej zgubienia lub poplątania? Bez względu na to, jak pokaźny zbiór świecidełek posiadasz, znajdując sposób na ich organizację, nie tylko masz je bezpieczne w jednym miejscu, ale też chronisz biżuterię przed utratą blasku spowodowaną upływem czasu i negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Podpowiadamy, jakie szkatułki i wieszaki będą odpowiednim schronieniem dla Twojej kolekcji.

Jak przechowywać biżuterię, by zawsze była błyszcząca?

Kontakt z zanieczyszczonym powietrzem i wilgocią przyczynia się do ciemnienia biżuterii. Wyroby jubilerskie pokrywa nieestetyczny nalot, dlatego bardzo ważne jest przechowywanie ich w miejscu zamkniętym i suchym. Jeśli do tej pory biżuteria miała swoje miejsce w łazience, warto rozważyć ustawienie organizera w innym pomieszczeniu. Ochrona przed wilgocią i kurzem to nie wszystko. Jak wyjaśnia sklep z artykułami do domu Prolida, biżuteria ze złota, srebra czy pozłacana traci swój blask w wyniku pocierania. Z tego powodu niezwykle ważna dla zachowania nienaruszonego stanu łańcuszków, kolczyków czy pierścionków jest ich organizacja. Ułożone ich w organizerze we właściwy sposób zmniejszy ryzyko zarysowań i matowienia. W przechowywaniu biżuterii osobno pomogą przeznaczone do tego organizery oraz specjalne woreczki lub pudełka.

Jaki organizer wybrać?

Oferta rynkowa dostarcza mnogą ilość rozwiązań umożliwiających bezpieczne i stylowe przechowywanie biżuterii. Chętnie wybieranymi są szkatułki na biżuterię. Oryginalne organizery posiadają różnej wielkości komory i przegródki wykończone miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem. W ten sposób możliwe jest oddzielne przechowywanie pierścionków, kolczyków, bransoletek i naszyjników, do których jest łatwy i wygodny dostęp. Warto dodać, że produkty cechują się eleganckim wyglądem również zewnątrz i wykonane są z rozmaitych materiałów nadających im zróżnicowane style. Dzięki temu mogą stać się nie tylko praktycznym pudełkiem do przechowywania biżuterii, ale też designerską dekoracją wkomponowaną w aranżację pomieszczenia.

Kolejną propozycją są organizery do szuflady. Takie rozwiązanie pozwala łatwo oddzielić od siebie poszczególne ozdoby i przechowywać je bezpiecznie w odpowiednich warunkach. Szuflady na biżuterię sprawdzają się szczególnie przy większych kolekcjach.

Wieszaki na biżuterię będą wygodnym miejscem do przechowywania naszyjników, kolczyków i bransoletek zakładanych na co dzień. Zapewniają łatwy dostęp do ulubionych świecidełek, jednocześnie zapobiegają splątaniu i zgubieniu poszczególnych elementów.