Nie masz pomysłu na dekorację ciasteczek? Poznaj stemple do ciastek

Nie masz pomysłu na dekorację ciasteczek? Poznaj stemple do ciastek

Nawet najpyszniejsze ciasto nie przyciągnie wzroku konsumenta, jeśli nie będzie wyglądać kolorowo i smakowicie. O tym, jak ważna jest odpowiednia dekoracja wypieków, z pewnością wiedzą profesjonalni cukiernicy i właściciele kawiarni, którzy prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej zjawiskowych ozdób swoich tortów, ciast i ciasteczek, które umieszczają w sklepowych gablotach. W końcu nie od dziś wiadomo, że najpierw „pożeramy” deser wzrokiem, a dopiero potem rozkoszujemy się jego smakiem. Dlaczego więc również i Ty nie miałabyś zacząć dekorować swoich wypieków – chociażby domowych ciasteczek? Ciekawą ozdobę możesz wykonać na przykład za pomocą specjalnych stempelków. Więcej informacji na ich temat znajdziesz w dalszej części naszego artykułu.

Stemple do ciastek – czym są?

Stemple do ciastek to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dekorowaniem domowych wypieków. Doskonale sprawdzą się również w przypadku cukierników, którzy nie lubią poświęcać dużo czasu na ozdabianie ciastek, bo pieką ich naprawdę duże ilości i zwyczajnie nie mają na to czasu. To naprawdę prosta, ale efektowna metoda dekorowania. Czym owe stemple jednak są? Tak nazywane są akcesoria cukiernicze, które przybierają formę niewielkich, plastikowych elementów. Służą one do odbijania wklęsłych bądź wypukłych napisów, kształtów lub grafik na surowym cieście bądź masie cukrowej. Z ich pomocą stworzysz wyjątkową dekorację niewielkim kosztem. Pamiętaj jednak, aby zawsze wybierać stemple wykonane z materiałów najwyższej jakości, przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Jednym z przykładów takiego tworzywa jest chociażby Bioplastik.

Kiedy możesz użyć stempli do ciastek?

Na obecnym rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów stempli do ciastek. Bez trudu znajdziesz więc model, który okaże się idealny do danej okazji. Wśród masy stempli znajdą się więc napisy z życzeniami urodzinowymi, dedykacje dla bliskich osób – na przykład babci i dziadka, a nawet podziękowania. Oczywiście nie zawiedziesz się także, jeśli szukasz wyjątkowej grafiki czy kształtu związanego ze świętami Bożego Narodzenia, Walentynkami czy Halloween. Bez trudu znajdziesz też stempelki, którymi udekorujesz ciasteczka upieczone na przyjęcie z okazji Chrztu Świętego lub Pierwszej Komunii Świętej czy też bardziej uniwersalne modele, które sprawdzą się przy codziennych wypiekach. Ciekawym pomysłem będzie połączenie stempli i foremek, dzięki którym wykroisz dodatkowo ciekawy kształt ciasteczka. Jesteśmy przekonani, że ten duet pomoże Ci stworzyć prawdziwe dzieło sztuki cukierniczej!