Jak dopasować kolczyki z bursztynem do kształtu twarzy? Rozwiewamy wątpliwości

Jak dopasować kolczyki z bursztynem do kształtu twarzy? Rozwiewamy wątpliwości

Biżuteria jest dla każdej kobiety nieodłącznym dodatkiem do stylizacji, zarówno codziennych, jak i wieczorowych. Eleganckie i modne panie uwielbiają podkreślać swoją urodę, dlatego też chętnie wybierają ponadczasowe kolczyki z bursztynem. Ozdoby z tym wyjątkowym kamieniem w roli głównej doskonale prezentują się w casualowym i wyjściowym wydaniu. Musisz jednak wiedzieć, jak odpowiednio dobrać kolczyki z bursztynem do swojej twarzy. W poniższym artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek.

Kolczyki z bursztynem – tylko na specjalne okazje?

Bursztyn od wieków cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ten wyjątkowy kamień doceniany jest w jubilerstwie i branży kosmetycznej przede wszystkim za swoje niebanalne walory wizualne, ale także za niespotykane właściwości. Wykazuje działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, a także wspiera pracę układu krwionośnego. Noszenie bursztynu poprawia odporność i samopoczucie! Właśnie dlatego chętnie wybiera się kolczyki z tym kamieniem jako uzupełnienie niemal każdej stylizacji, nawet casualowej. Odpowiednio dobrane sprawią, że nie przejdziesz niezauważona.

Jakie powinny być kolczyki z bursztynem na co dzień? Przede wszystkim wygodne, z dobrej jakości zapięciem, abyś miała pewność, że nie zgubisz ich przypadkowo. Doskonale sprawdzą się w tej roli znane wszystkim niewielkie sztyfty. Jeśli wybierzesz jednak wiszącą biżuterię, upewnij się, że kolczyki nie zahaczają o Twoje włosy i ubrania podczas wykonywania codziennych aktywności.

Jak dobrać kolczyki z bursztynem do kształtu twarzy?

Odpowiednio dopasowane do twarzy kolczyki z bursztynem mogą podkreślić Twoją urodę i uwydatnić jej najlepsze cechy. Prosta zasada głosi, że należy wybrać taki kształt kolczyków, który jest przeciwieństwem kształtu twarzy. Jak to wygląda w praktyce?

Okrągła twarz – najlepiej pasują do niej długie, wiszące kolczyki, z pionowymi elementami, które wysmuklają twarz.

Trójkątna twarz – panie o surowych rysach doskonale prezentują się w okrągłych kolczykach, zarówno wiszących, jak i w sztyftach.

Kwadratowa twarz – świetnie sprawdzą się kolczyki okrągłe, z łagodnie zaokrąglonymi krawędziami.

Owalna twarz – kobiety o owalnej twarzy mają pełną dowolność, ponieważ każdy kształt i rozmiar kolczyków do nich pasuje.

Niezależnie od tego, jakie kolczyki z bursztynem wybierzesz, duże znaczenie dla ich odpowiedniej prezentacji ma jakość wykonania. Szukasz eleganckiej i ponadczasowej biżuterii z tym kamieniem? Bardzo dobrymi opiniami cieszy się e-sklep Amber-Ring – jego ozdoby z bursztynem w roli głównej powinny znaleźć się w szkatułce każdej damy!