5 gadżetów, które zwiększą bezpieczeństwo w Twoim domu

Każdy chce czuć się bezpiecznie – zwłaszcza we własnym domu. Często szukamy sposobów na poprawienie swojego komfortu psychicznego i zabezpieczenie się przed ewentualnymi przykrymi sytuacjami. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się różne gadżety, które zostały wyprodukowane właśnie z myślą o zwiększenie bezpieczeństwa w budynku mieszkalnym.

Wizjer elektroniczny

Pierwszym takim gadżetem jest wizjer elektroniczny. Dzięki niemu jesteśmy w stanie nie tylko zobaczyć, co dzieje się pod naszymi drzwiami, ale także… zarejestrować to dzięki kamerze wmontowanej w wizjer. To, że w każdej chwili (także wtedy, gdy jest ciemno) możemy bez przeszkód sprawdzić, czy wszystko jest w porządku i nikt nie kręci się pod naszymi drzwiami, daje duży komfort psychiczny.

Czujnik zalania

Czujnik zalania to gadżet, w który koniecznie powinien zaopatrzyć się każdy, kto mieszka w bloku lub kamienicy. Czujnik zalania informuje nas o tym, czy nie ma żadnego przecieku. Dzięki alarmowi jesteśmy w stanie szybko podjąć odpowiednie kroki, by zapobiec dalszemu zalaniu. Czujnik zalania zazwyczaj jest też wyposażony w dodatkowe funkcje – np. czujnik temperatury, diody alarmowe czy sondy teleskopowe.

Elektroniczny nadzór

To kolejny gadżet (a właściwie zespół gadżetów), w dodatku znacznie bardziej zaawansowany niż elektroniczny wizjer. Nadzór to zestaw kilku strategicznie rozmieszczonych kamer, z których obraz możemy sprawdzić w każdej chwili.

Elektroniczna niania

To gadżet, który jest wręcz niezbędny, gdy w domu pojawi się nowy członek rodziny. Dzięki elektronicznej niani rodzice są w stanie pozwolić sobie na chwilę odpoczynku – bo wiedzą, że jeśli zacznie dziać się coś złego, urządzenie ich o tym powiadomi.

Mini-sejf

To dość nieoczywisty wybór, jeśli chodzi o gadżety, ale z drugiej strony sejfy coraz częściej są konstruowane tak, by na pierwszy rzut oka przypominały coś zupełnie innego. Dobrym przykładem może być zegarek naścienny z wbudowaną skrytką.