Meble ogrodowe, tarasowe i balkonowe – naturalne surowce kontra tworzywa sztuczne

Branża meblarska jest niezwykle rozwiniętym sektorem przemysłu. W ofercie renomowanych producentów mebli znajdziemy mnóstwo fantastycznych propozycji – niezależnie od tego, czy będą to wyroby dedykowane dla salonów, sypialni, biur, czy ogrodów i tarasów. Dziś sięgniemy więc do tych ostatnich kategorii – chodzi oczywiście o meble ogrodowe.

Projektanci eksperymentują ze zróżnicowanym stylem, nieszablonowymi pomysłami i przede wszystkim materiałami. Dzięki innowacyjnej technologii produkcji, mają oni niemal nieograniczone możliwości oraz ogromny potencjał. Jesteś ciekaw, co to oznacza w praktyce dla konsumentów? W tym materiale znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań.

Rattan, wiklina i drewno, czyli meble ogrodowe z naturalnych surowców

Meble na taras z naturalnego tworzywa to bez wątpienia wysoki poziom elegancji – zwłaszcza jeśli jest to rattan lub wiklina, które charakteryzują się tradycyjnym designem nawiązującym do luksusowych aranżacji obiektów wypoczynkowych. Nieco bardziej “standardowe” meble ogrodowe mogą być wykonane z drewna. Są to niezawodne i przede wszystkim niedrogie propozycje, które perfekcyjnie sprawdzą się przy nieruchomościach, w których planujemy organizować również spotkania z bliskimi i wspólne posiłki “pod chmurką”.

Warto zauważyć jednak, że oprócz reprezentatywnego wyglądu, meble na taras z rattanu lub wikliny, są bardzo delikatne. Niestety, nie jesteśmy w stanie ich zabezpieczyć przed opadami, wysokim poziomem wilgoci, dynamicznymi zmianami temperatur i promieniowaniem UV. Należy więc szczególnie zwrócić uwagę na miejsce magazynowanie i poziom ich czystości.

Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy chodzi o konstrukcje drewniane lub bazujące na drewnie i stali. Z powodzeniem można je zabezpieczyć wysokogatunkowymi preparatami, do których zaliczamy m.in. lakiery lub lakierobejce. Naturalnie wymagają one więcej uwagi niż komponenty z tworzywa sztucznego, lecz zadbane meble ogrodowe z drewna, są w stanie przeżyć wiele sezonów w doskonałym stanie.

Technorattan i tworzywa sztuczne

Ciężko jednak przejść obojętnie obok zastosowań tworzyw sztucznych, o których wspomnieliśmy już we wcześniejszej części tekstu. Konstrukcje bazujące na technorattanie (syntetycznym odpowiedniku rattanu) i tworzywach sztucznych stanowią perfekcyjną alternatywę dla ww. surowców naturalnych.

Meble balkonowe z poliuretanu są doskonałą imitacją drewna, wikliny lub rattanu. Dzięki czemu konsumenci otrzymują naprawdę reprezentatywne komplety o podwyższonej wytrzymałości. Wszystko dzięki innowacyjnej technologii produkcji, która bez wątpienia jest obecnie na imponującym poziomie – zwłaszcza gdy porównamy ją z rozwiązaniami, które jeszcze kilkanaście lat temu były uznawane za nowoczesne i wysokogatunkowe.

Chcesz porównać dostępne propozycje? Dostępne są one w VidaXL. Warto więc zapoznać się z rozwiązaniami, które przygotowane zostały przez renomowanych projektantów. Dzięki temu otrzymasz obraz dostępnych możliwości i skompletujesz zestaw odpowiadający wszystkim Twoim potrzebom i oczekiwaniom.