Kiedy zdecydować się na drzwi do kominka?

drzwiczki-kominkowe-na-wymiar-1

Odpowiedź wydaje się być banalnie prosta: wtedy, kiedy chcemy zamknąć palenisko! Istnieje jednak kilka różnych sposobów na jego zamknięcie, a każdy z tych sposobów niesie ze sobą inne korzyści. Jakie to korzyści niosą ze sobą drzwi do kominka? Czy są jakieś wady? Jeśli tak – to jakie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Drzwi do kominka – szybko, łatwo, tanio

Wszystkie te słowa bardzo trafnie opisują drzwi do kominka. Ich montaż jest szybki i bezproblemowy: wystarczy dokręcić śruby w odpowiednim miejscu i uszczelnić konstrukcję sznurem szklanym. Brak jakichkolwiek skomplikowanych prac budowlanych czy remontowych. Obsługa – równie prosta. Koszt samych drzwi do kominka – niski. Drzwi do kominka kosztują naprawdę niewiele, a ich cena zależna jest od kilku czynników (np. ich wielkości, firmy produkującej drzwi do kominka, ilości ozdobników itp.). Jeżeli decydujesz się na takie rozwiązanie, to polecam zaopatrzyć się w drzwi do kominka produkowane na wymiar – będziesz miał stuprocentową pewność, że będą one idealnie dopasowane do istniejącego już otworu paleniska.

Alternatywy drzwi do kominka

Jak już mogłeś wcześniej przeczytać, istnieją inne sposoby zamknięcia istniejącego już paleniska, a drzwi do kominka to zaledwie jeden z nich. Jakie są te inne możliwości?

  • Kasety kominkowe – montaż jest równie prosty co w przypadku drzwi do kominka. Koszt samej kasety jest jednak nieco wyższy. Poza tym pojawić się może problem z dostępnością: niewielu producentów w Polsce zajmuje się wytwarzaniem takich kaset.
  • Wkłady kominkowe – ich montaż wiąże się z przeprowadzeniem konkretnych prac budowlano – remontowych. Sam wkład jest też dość drogi, a dochodzi także koszt kupna stosownej obudowy oraz niezbędnych materiałów budowlanych. Wkłady kominkowe to rozwiązanie, na które można pozwolić sobie w przypadku posiadania większych zasobów finansowych (czasowych również).

Wydajność grzewcza

W dzisiejszych, trudnych czasach każdy z nas oszczędza na czym tylko się da. Zakręcamy kaloryfery na czas wyjścia z domu i odkręcamy je minimalnie wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne. Na szczęście zima w tym roku jest łaskawa i nie ma zbyt dużych mrozów…Ale kto wie, jak to będzie w następnych latach? Aby odciążyć domowy budżet z rachunków za ogrzewanie warto zastanowić się nad tym, jaką wydajność grzewczą oferuje posiadane palenisko – czy drzwi do kominka oferują tą samą wydajność co wkład kominkowy? Niestety nie: mimo, że same drzwi do kominka kosztują naprawdę niewiele, to ich wydajność grzewcza wynosi ok. 20%. Dla porównania: wkłady kominkowe aż 90%, a kasety powyżej 80%. Moim zdaniem najbardziej rozsądnym kompromisem między ceną a jakością ogrzewania są kasety kominkowe. Ale to tylko moja subiektywna opinia.

Reszta kluczowych informacji

Jak duży dom posiadasz? Ogromna wydajność grzewcza może nie być Ci potrzebna w niewielkim mieszkaniu – w takim przypadku bez wątpienia sprawdzą się tanie i dobre drzwi do kominka. Jak już wcześniej wspomniano, zainwestuj w te produkowane na wymiar. Gdzie je znaleźć? Wejdź na stronę www.ignif.com – jest to strona rodzinnej firmy zajmującej się wyrobnictwem drzwi do kominka oraz kaset kominkowych na wymiar i w sposób ręczny. Dlaczego polecam tę firmę? Ponieważ jest niezawodna, posiada w swoich szeregach jedynie wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, ma imponujące doświadczenie oraz wiedzę. Współpracuje z różnego rodzaju instytutami, inwestuje w najnowocześniejsze komponenty, korzysta z najnowszych technologii. Uważnie słucha, jakie są wymagania każdego klienta i doradza w razie jakichkolwiek wątpliwości. To fachowiec, któremu warto zaufać.

Prowadzisz firmę? Na pewno zainteresuje Cię także tworzenie stron internetowych , gdyż dziś biznes bez witryny www jest uważany za mało wiarygodny.