Pobyt nad Jeziorem Czorsztyńskim – dlaczego warto postawić na naturę?

pobyt-nad-jeziorem-czorsztynskim-dlaczego-warto-postawic-na-nature

Aby spędzić wspaniały weekend czy dłuższy urlop, wcale nie musimy wyjeżdżać za granicę. Nasz kraj oferuje wiele przepięknych miejsc, w których można odpocząć, naładować baterie czy zobaczyć coś nowego. Jednym z uroczych miejsc, które pokochają wszyscy, jest Jezioro Czorsztyńskie. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego warto postawić na pobyt właśnie w jego okolicach.

Jezioro Czorsztyńskie – dlaczego warto się tam udać?

Jezioro Czorsztyńskie jest sztucznym zbiornikiem, położonym w malowniczym miejscu na Podhalu. Wspaniałe okoliczności przyrody sprawiają, że samo jezioro i jego okolice cieszą się niebywałą popularnością, zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych turystów. Wypoczywając nad Jeziorem Czorsztyńskim mamy do dyspozycji ogrom atrakcji, takich jak chociażby rejsy statkami i gondolami. To doskonały sposób na miłe spędzenie czasu i zwiedzanie tych przepięknych miejsc. Rejsy stanowią niebywałą atrakcję dla turystów w każdym wieku, również tych najmłodszych. Poza walorami przyrodniczymi, okolice Jeziora Czorsztyńskiego to także gratka dla osób kochających zwiedzanie. W okolicy znajdziemy wspaniały zamek w Niedzicy, ruiny zamku w Czorsztynie czy Górę Wdżar, których zwiedzanie ma również walory edukacyjne. Noclegi nad Jeziorem Czorsztyńskim są często przystankiem dla osób zmierzających w Pieniny, u których stóp ten zbiornik wodny jest położony.

Odpoczynek w cudownych okolicznościach przyrody dla każdego

Okolice Jeziora Czorsztyńskiego oferują turystom wiele różnych aktywności, z których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierając się tam, warto zatrzymać się w dobrze położonym miejscu, takim jak chociażby Hotel pod Wulkanem, który stanowi świetną bazę wypadową. Możemy się z niego udać na atrakcyjne szlaki piesze i rowerowe, a zimą – na stoki narciarskie. Wspaniałe widoki pozwalają na odbycie miłego wypoczynku i naładowanie baterii. Niezależnie od tego, na jak długo wybieramy się nad Jezioro Czorsztyńskie, każdy wypad będzie atrakcyjny. Warto podkreślić, że w okolice tego zbiornika można śmiało przyjechać o każdej porze roku, ponieważ każda oferuje inne, ale malownicze widoki i atrakcje. Statki wycieczkowe, rowery wodne i zwykłe, kajaki, spacery i zwiedzanie zabytków – każdy znajdzie coś dla siebie. Miejsca, które także warto odwiedzić będąc w okolicy, to m.in. Gorce, Góra Wdżar, Dunajec, Szaflary, Białka Tatrzańska, Niedzica czy Czorsztyn. Aby zdążyć zobaczyć większość atrakcji, warto zaplanować sobie trochę dłuższy wyjazd.