Męski portfel – jaki wybrać?

Uniwersalny portfel skórzany , czy cienki portfel slim wallet? Odpowiadamy, który będzie praktyczniejszy i bardziej funkcjonalny.

Mimo, iż przy wyborze męskiego portfela kierujemy się przede wszystkim kryterium uniwersalności, to należy zdawać sobie sprawę z faktu, że podobnie jak w przypadku ubrań, nie istnieje jeden uniwersalny model portfela męskiego. W obecnych czasach głównym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę, dokonując zakupu portfela jest wygoda jego użytkowania. Przed przystąpieniem do zakupu warto przyjrzeć się prowadzonemu trybowi życia i indywidualnym potrzebom.

Uniwersalny portfel skórzany

Jeśli jesteś przywiązany do swojego składanego, klasycznego modelu portfela męskiego i trudno jest Ci sobie wyobrazić jego zmianę na inną wersję postaw na zakup podobnego modelu. Warto, by był to gadżet wykonany z klasycznej skóry naturalnej, z osobnym miejscem na monety, karty płatnicze oraz banknoty, powinien również posiadać osobną przegrodę mieszczącą dowód rejestracyjny samochodu, a także dodatkowe kieszenie, w których zmieścimy karty lojalnościowe, notatki, bilety i wszystko to, dzięki czemu czujesz się bezpiecznie. Nie bez znaczenia pozostaje tu miejsce chociażby na zdjęcia bliskich Ci osób, czy niewielki podręczny scyzoryk. Warto jednak pamiętać o jednej zasadzie – im większy portfel, tym większa łatwość w przechowywaniu i odkładaniu w jego wnętrzu nieprzydatnych przedmiotów. W przypadku, gdy wybieramy klasyczny, składany portfel męski warto nosić go w podręcznej torbie na ramię, zapominając o próbie pomieszczenia go w kieszeni spodni lub ulubionej marynarki.

Cienki portfel slim wallet – idealny do garnituru

Nawet, jeśli na co dzień wolisz mieć przy sobie portfel z wydzielonym miejscem na gotówkę inwestycja w skórzany portfel slim wallet (np. od Brodrene) będzie dobrym pomysłem. Ten typ dodatku świetnie układa się w wewnętrznej kieszeni marynarki, nie obciążając jej i niepotrzebnie wypychając. Modele portfeli slim wallet (https://brodrene.eu/50-cienkie-portfele-slim) wykonane są przeważnie z wysokiej jakości skóry naturalnej, a ich surowy charakter wyznacza fakt, że we wnętrzu nie znajduje się żadna podszewka oraz dodatkowe elementy, które znacząco wypłynęłyby na grubość portfela. Idea portfela do garnituru zakłada pomieszczenie w nim jedynie najpotrzebniejszych kart płatniczych, podczas gdy monety, banknoty oraz karty lojalnościowe pozostają w domu. Miłośnicy minimalizmu ten typ portfela wykorzystają także na co dzień – nosząc go w małej saszetce lub listonoszce męskiej. Ten rodzaj portfela sprawdzi się doskonale podczas spotkania binesowego, zastępując wizytownik.

Sportowy portfel dla aktywnych

Duży, rozkładany portfel z pewnością nie sprawdzi się w przypadku miłośników sportu. Zabieranie go na rower, rolki lub siłownię nie tylko jest niewygodne podczas uprawiania tych aktywności ale i w znacznym stopniu może przyspieszyć zużycie portfela. Uprawiając aktywnie sport nie należy oczywiście rezygnować z noszenia portfela, warto jednak zamienić go na lżejszy, sportowy, wykonany z nieprzemakalnego materiału. Będzie on zapewne wygodniejszy i odporniejszy na uszkodzenia niż jego skórzany odpowiednik. Można włożyć go do kieszeni sportowego stroju – nie powinien on ciążyć nam w trakcie wysiłku, będąc gadżetem przydatnym także podczas wakacyjnych eskapad.