Jak dbać o pościel?

prześcieradło z gumką 160x200

Korzystasz z niej każdego dnia przez około 6-8 h, więc to prawie 1/3 Twojego czasu. Lubisz gdy jest czysta i pachnąca. Po ciężkim dniu pracy marzysz o tym, by się pod nią położyć i wypocząć. Pościel, nieodłączny element każdej sypialni. Podpowiadamy jak o nią dbać.

Prześcieradło z gumką 160×200 – jak je złożyć

Prześcieradła z gumką 160×200 i w każdym innym rozmiarze to bardzo wygodne rozwiązanie, dzieki któremu zaścielenie łóżka rano zajmuje sporo mnij czasu, bo prześmiardło jest cały czas na swoim miejscu i nie trzeba do znowu układać, by nie było ściągnięte. Niestety takie rozwiązanie ma swoje wady. Część pań domu, mimo że nie chcą wracać do tradycyjnych, prostokątnych prześcieradeł, nie ma pojęcia jak złożyć prześcieradło z gumką 160×200 i w efekcie przy zmianie pościeli wyjmują z szafy wymiętolony materiał, który może i praktyczny, ale na pewno nie wygląda estetycznie. Prześcieradło z gumką da się ładnie złożyć, wkładając jego rogi w te, leżące po przeciwnej stronie. Wtedy brzegi możemy równo wciągnąć i złożyć tak, by powierzchnia, na której śpimy miała minimum zagnieceń.

Odśwież pościel wystawiając ją na dwór

Wietrzenie pościeli to bardzo prosty zabieg, który jednak pozwala ją na co dzień odświeżyć. Niezależnie od pogody, warto całość, zebrać i wystawić na balkon lub zostawić przy otwartym szeroko oknie, by nabrał świeżego zapachu, lekkości i rześkości, dzięki czemu otulenie się nią będzie dla nas dużo przyjemniejsze. Wbrew pozorom nie chodzi tu tylko o dostęp do świeżego powietrza. Latem słońce, a zimą mróz pomagają nam pozbyć się roztoczy, kurzu i bakterii bytujących pomiędzy włóknami materiałów. Dzięki regularnemu wietrzeniu pościeli możemy mieć pewność, że posłuży ona nam o kilka lat dłużej, a nas w nocy mniej będą męczyły objawy alergii, które mogą być wywoływane przez drobnoustroje.

W ciągu dnia przykryj łóżko i pościel narzutą

Przykrywanie pościeli na dzień dodatkową narzutą sprawia, że nie osadza się na niej cały kurz, który wzburzamy podczas codziennych aktywności w sypialni. Dodatkowo, na takiej wierzchniej warstwie możemy bez obaw usiąść, nie dopuszczając do dodatkowych zabrudzeń, które przecież znacząco zmniejszą jakość snu.