Klocki – dlaczego warto je kupić dziecku?

Do grupy gadżetów, które cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci już od wielu lat można zaliczyć klocki. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na drewniane wersje, czy plastikowe, zapewniają one całe mnóstwo wartościowej rozrywki i mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. To jednocześnie znakomite akcesoria zarówno dla młodszych, jak i starszych pociech. Z czego wynika ich popularność i dlatego warto kupić je maluchowi?

Zalety wynikające z zabawy klockami

Jedną z największych zalet opisywanych elementów jest to, iż mogą być one bezpiecznie używane już przez dzieci od pierwszego roku życia. Główną korzyścią wynikającą z zabawy klockami jest rozwój małej motoryki. Chcąc ułożyć jakąkolwiek konstrukcję, konieczne jest wykonywanie odpowiednich ruchów dłońmi, co poprawia zdolności manualne. Niezbędne jest ponadto utrzymanie dużego poziomu koncentracji, dlatego też dzieci, którym marzy się zbudowanie zamku lub wieży muszą być skupione przez cały czas.

Niepozorne klocki w ogromnym stopniu rozwijają również wyobraźnię. Wystarczy ją uruchomić, aby z kilku małych kawałków drewna ułożyć niesamowity obiekt. Cały proces wymaga także sporej kreatywności, dlatego opisywane zabawki nie nudzą się tak szybko jak inne, gdyż zapewniają bardzo szerokie możliwości wykorzystania.

Co jeszcze warto wiedzieć o klockach?

Warto wspomnieć również o tym, iż owe elementy znakomicie sprawdzają się w trakcie wspólnej zabawy, zarówno z rodzicem, rodzeństwem, jak i rówieśnikami. Taka aktywność uczy tego jak ważna jest praca w zespole i wspólne działanie, aby osiągnąć jeden cel jakim jest stworzenie danej konstrukcji. To też świetny sposób na rozwijanie relacji społecznych i nawiązywanie kontaktów. Dodatkową zaletą jest możliwość wyciszenia się i odcięcia od napływających zewsząd bodźców. Jak widać, klocki mają wiele zalet i zdecydowanie warto wzbogacić nimi dziecięcą kolekcję.