Dlaczego kraje Beneluksu to częsty kierunek przeprowadzek?

Co w szczególny sposób wyróżnia kraje Beneluksu? Jeśli chodzi o kwestie związane z życiem zawodowym i zarobkami, można śmiało powiedzieć, że doskonałe warunki pracy. Polacy, którzy decydują się na przeprowadzkę do Holandii czy Belgii, mogą liczyć na wysoką pensję. Muszą się jednak mierzyć również z tym, że utrzymanie na miejscu bywa dość kosztowne…

Czym właściwie jest Beneluks?

Otóż jest to wyodrębniony region w Europie Zachodniej, który składa się z trzech niezależnych krajów. Wszystkie są połączone tak zwaną unią ekonomiczną. Chodzi o Belgię, Holandię i Luksemburg, a dokładnie Królestwo Belgii, Królestwo Niderlandów oraz Wielkie Księstwo Luksemburga. Aby zrozumieć, dlaczego wymienione kraje stanowią popularny kierunek przeprowadzek, trzeba się zapoznać z ich charakterystyką i kluczowymi kwestiami gospodarczymi.

To głównie z powodów finansowych Polacy zmieniają przecież miejsce zamieszkania. Szukają lepszych warunków do życia, zadowalających zarobków i możliwości rozwoju…

Belgia, Holandia, Luksemburg – krótkie porównanie krajów Beneluksu

Zacznijmy od Belgii, która jest jednym z najlepiej rozwiniętych krajów całej Europy. Choć podatki na miejscu są naprawdę wysokie, opłaca się tu przeprowadzić i żyć. Głównie dlatego, że w Belgii podstawą gospodarki jest bardzo wysoko rozwinięty przemysł. Nie ma większego problemu, by znaleźć dobrze płatną pracę. I to niezależnie od tego, czy mowa o branży hutniczej, elektrotechnicznej, spożywczej czy chemicznej. Masz doświadczenie i umiejętności przydatne na placu budowy? Wiedz, że Belgowie cały czas szukają doświadczonych budowlańców. Choć utrzymanie się na miejscu bywa dość kosztowne, wynagrodzi Ci to wysoka pensja.

Z kolei Holandia znana jest z tego, że jest trzecim na świecie eksporterem żywności. W tym kraju niezwykle ważne są kwestie związane z ekologią. Alternatywne źródła energii biją tu rekordy popularności. Nic dziwnego, że Holendrzy są zainteresowani wykwalifikowanymi pracownikami, którzy mogą pracować na stanowiskach: elektryka, spawacza czy montera.

Luksemburg to bardzo mały kraj Beneluksu. Czy wobec tego można znaleźć w nim ciekawą pracę? Oczywiście! I to dobrze płatną. Na miejscu są poszukiwani specjaliści z branży informatycznej, finansowej oraz opiekunki osób starszych.

Nie wiesz, jak zorganizować swój wyjazd? Skorzystaj z pomocy firmy zajmującej się planowaniem i organizowaniem międzypaństwowych przeprowadzek. Global Service pomoże Ci przetransportować wszystkie, potrzebne rzeczy. Wsparcie profesjonalistów jest szczególnie ważne, gdy wyjazd ma być długoterminowym pobytem. Wówczas ilość bagaży do przetransportowania, również wielogabarytowych wymaga profesjonalnej pomocy.