Organizacja przyjęcia rodzinnego poza domem. Dlaczego warto wybrać hotel z restauracją?

przyjecie-rodzinne

Impreza rodzinna to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy gości jest sporo, a rąk do pracy i miejsca niewiele. Warto oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu i wybrać alternatywę dla domowych przyjęć. Świetnym pomysłem będzie spotkanie w hotelu z restauracją. W takich miejscach obsługa wydarzeń okolicznościowych stoi na najwyższym poziomie, a gospodarze nie muszą się martwić kwestiami organizacyjnymi. Czemu jeszcze warto się zdecydować?

Przyjęcia domowe i ich słabe strony

Okazji do spotkań z rodziną i znajomymi jest wiele. Urodziny, imieniny, przyjęcia o charakterze religijnym, zaręczyny, jubileusze, rocznice i wiele innych okoliczności warto obchodzić w wyjątkowy sposób.

W Polsce sporo tego typu wydarzeń organizuje się w domu. Na pewno jest to dobry pomysł dla tych, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą i spełniają się w przygotowywaniu dużej ilości potraw i przekąsek. Ci, którzy tego nie lubią, mogą czuć się przytłoczeni. Inna rzecz, że potrzebne są też do tego odpowiednie warunki lokalowe – nie każdy ma miejsce na to, by ugościć więcej niż 5 czy 10 osób poza domownikami.

Poza tym w grę wchodzi jeszcze czas wolny, który przecież trzeba poświęcić na zakupy spożywcze, przygotowywanie menu, sprzątanie, a następnie dekorowanie jadalni czy salonu. Wszystko to wymaga ogromnego poświęcenia, zwłaszcza jeśli nie ma możliwości wziąć dnia wolnego w pracy i trzeba zajmować się tym po południu lub wieczorem.

Co przemawia za organizacją przyjęcia rodzinnego w hotelu z restauracją?

Wszystkie te minusy, które wymieniono wyżej, nie mają racji bytu w przypadku hotelu z restauracją. Takie obiekty specjalizują się w obsłudze przyjęć okolicznościowych i są w stanie zapewnić do tego odpowiednie warunki.

Klient otrzymuje w ramach współpracy w pełni profesjonalną pomoc i doradztwo, gustownie urządzoną, przestronną i klimatyzowaną salę oraz starannie skomponowane menu. Przekłada się to na doskonałą atmosferę imprezy.

O szczegółach takiego rozwiązania opowiada Manager Sal w Hotelu Sleep we Wrocławiu: W naszym hotelu z restauracją na gości czekają komfortowe sale przyjęć: bankietowa i kameralna, które mieszczą od 50 do nawet 140 osób. A po udanym przyjęciu można wypocząć w jednym z naszych przytulnych i doskonale wyposażonych pokoi jedno-, dwu- i trzyosobowych lub rodzinnych.

Powodem, dla którego coraz więcej osób decyduje się na organizację imprezy okolicznościowej poza domem, jest minimalizowanie obowiązków. Renomowany hotel z restauracją zadba o wszystkie te kwestie, o których gospodarze mają prawo zapomnieć lub je pominąć. Przy tym wszystkim obsługa jest jednak otwarta na sugestie i życzenia dotyczące przyjęcia – tak, aby wszystko przebiegało zgodnie ze scenariuszem organizatorów, ale nie było „na ich głowie”.

Co wchodzi w zakres takiej usługi?

Oprawa powinna być przygotowana z dbałością o każdy detal, a wszelkie szczegóły powinny być uzgadniane na linii obiekt – gospodarz. Dobry kontakt i miłe nastawienie ze strony menadżerów obiektu to rzecz kluczowa.

Każdy hotel ma swoje zasady przygotowywania przyjęć rodzinnych. Przyjęło się jednak, że dobra usługa to taka, która gwarantuje:

  • przygotowanie sali i udekorowanie jej zgodnie z preferencjami klienta,
  • wyposażenie sali w niezbędny sprzęt (np. nagłośnienie, oświetlenie),
  • kompleksową obsługę gastronomiczną i kelnerską.

Oczywiście jest to zaledwie baza dla udanej współpracy, bo na udane przyjęcie składa się szereg różnych czynników.