Dlaczego warto wybrać do wykończenia podłogi listwy abriton?

Każda ułożona podłoga, bez względu na to, czy będzie to laminat, parkiet, linoleum lub dywan, nie będzie wyglądać na kompletną bez listwy przypodłogowej. Aby zapewnić efektowne wykończenie, konieczne jest zainstalowanie takich elementów na obwodzie pomieszczenia. We wnęce listwy Abriton można ukryć przewody (kable telewizyjne, telefoniczne, oświetleniowe i energetyczne), a także pęknięcia między ścianą a podłogą.

Każda ułożona podłoga, bez względu na to, czy będzie to laminat, parkiet, linoleum lub dywan, nie będzie wyglądać na kompletną bez listwy przypodłogowej. Aby zapewnić efektowne wykończenie, konieczne jest zainstalowanie takich elementów na obwodzie pomieszczenia. We wnęce listwy Arbiton można ukryć przewody (kable telewizyjne, telefoniczne, oświetleniowe i energetyczne), a także pęknięcia między ścianą a podłogą.

Listwy Arbiton – co warto o nich wiedzieć?

Listwy przypodłogowe z tworzywa sztucznego do podłóg pełnią nie tylko funkcję estetyczną, są wielofunkcyjne. Ponieważ powstają z wytrzymałego PVC, w przeciwieństwie do drewna, mają u podstawy wnęki, które służą do osłaniania kabla elektrycznego. Listwa Arbiton jest lekka, co jest ważne podczas transportu. Ze względu na swoje właściwości plastyczne listwa ma elastyczność, co oznacza, że idealnie nadaje się do nierównych ścian, może być również instalowana na ścianach półokrągłych. Kształt listwy jest zakrzywiony, co czyni ją bardzo elegancką. Po ułożeniu nie można jej odróżnić od listwy wykonanej z naturalnego drewna. Listwa PCV może przetrwać 50 lat, ponieważ nie blaknie na słońcu, nie boi się wilgoci, w przeciwieństwie do drewnianej i laminowanej listwy HDF, i praktycznie się nie brudzi.

Zalety instalacji przypodłogowych listew abriton

Zaletami listew arbiton jest to, że mają ukryty montaż i są wyposażone w elementy łączące, wewnętrzne, zewnętrzne narożniki, elementy łączące, zaślepki. Wszystkie części mają ten sam kolor i fakturę, co sama listwa. Ogromna różnorodność kolorów, imitujących niemal każde drewno, pozwala wybrać odpowiednie wykończenie podłogi w każdym pomieszczeniu.Takie akcesoria doskonale sprawdzają się w domu prywatnym, biurze, budynkach użyteczności publicznej, czyli wszędzie tam, gdzie trzeba wyeliminować plątaninę przewodów. Szybki, łatwy montaż i wszechstronność listwy przypodłogowej spełnia oczekiwania firm budowlanych oraz osób samodzielnie przeprowadzających wymianę pokrycia podłogi. Jest to produkt łatwy w pielęgnacji, wystarczy okresowo wycierać ją lekko wilgotną ściereczką, aby usunąć kurz z powierzchni. Jeśli dojdzie do dużego zabrudzenia, można użyć dowolnego detergentu, który nie zawiera rozpuszczalników.

Rodzaje listew przypodłogowych

Wybierając listwy przypodłogowe, należy przestrzegać pewnych zasad. Faktem jest, że takie produkty powstają z różnych kolorach odpowiednich do konkretnej powłoki. Dlatego od zawsze głównym składnikiem wyboru jest kolor elementów wykończenia. W rezultacie wygląd, wymiary i parametry wydajności wszystkich modeli listew mogą się od siebie różnić. Polska firma Arbiton jest producentem wysokiej jakości podłóg, listew przypodłogowych, podkładów i profili. Produkty marki są wytwarzane przy użyciu europejskich technologii i są stale ulepszane, co wydłuża ich żywotność. Listwa arbiton łączy w sobie elegancję i praktyczność użytkowania, jest niezawodna, łatwa w montażu i demontażu do każdego rodzaju ściany. Listwy przypodłogowe można wybrać w oparciu o kolor podłogi np. w odcieniu drewna lub białe dopasowane do elementów wykończenia np. okien, grzejników itp.

Dlaczego warto kupić listwy Arbiton?

 • W produkcji zastosowano technologię, która pozwala na odtworzenie struktury naturalnego drewna, a chropowatą powierzchnię imitowano w formacie HD
 • Różne metody montażu
 • 3 sekcje dla kanału kablowego
 • Brak poprzecznego pręta przeznaczonego do instalacji, który psuje cały widok
 • Duże rozmiary pasków pozwalają ukryć w nim ogromną liczbę drutów
 • Prosty i wygodny montaż drążka na zapięciu
 • Odporność na obciążenia mechaniczne i wilgoć (mocna powierzchnia),
 • Składa się z materiałów przyjaznych dla środowiska,
 • Elastyczna krawędź (odpowiednia do stosowania na nierównych powierzchniach).
 • Kolory listew: biały, ciemny brąz, jasnobrązowy, brązowy, jasny szary, beżowy, ciemno szary.

Kupując listwy arbiton, trzeba zaopatrzyć się również w profile, które pozwolą połączyć układaną podłogę z już istniejącą. Na rynku dostępne są elementy tej firmy w rozwiązaniach dopasowanych do potrzeb: profile dylatacyjne, wyrównujące, zakończeniowe, schodowe oraz uniwersalne 3w1. Akcesoria oferowane przez producenta są wykonane dokładnie w kolorze, kształcie listwy przypodłogowej, co zapewnia płynne i niewidoczne przejścia, a także znacznie upraszcza instalację profilu, ratując fachowców przed pracochłonnym cięciem pod kątem 45 stopni.

Sposoby instalacji plastikowej listwy przypodłogowej Arbiton

 • Pierwsza metoda instalacji. Przyciśnij mocno płytkę montażową do ściany i podłogi, przez nią narysuj ołówkiem na ścianie miejsca przypuszczalne do zamocowania listwy przypodłogowej. Przesuń pasek montażowy na bok i wywierć otwory w ścianie. Oprzyj się o prowadnicę, aby zamocować listwę przypodłogową, i włóż w nią plastikowy kołek. Zamocuj pręt gwoździem za pomocą śrubokręta na ścianie. Zainstaluj skierowaną część listwy na pasku.
 • Drugi sposób mocowania listwy przypodłogowej do ściany za pomocą taśmy samoprzylepnej (taśma dwustronna) o szerokości 22 mm. Przyklej taśmę z tyłu płyty montażowej płyty bazowej i dociśnij ją do ściany.
 • Trzecia metoda montażu za pomocą kleju. W prowadnicy montażowej listwy przypodłogowej znajdują się specjalne otwory, dzięki czemu klej przenika przez nie i otacza je, co zapewnia niezawodne mocowanie.