Zabawki polecane dla najmłodszych

zabawki-polecane-dla-najmlodszych

Najmłodsze dzieci uczą się wszystkich nowych rzeczy o otaczającym je świetnie w ogromnej mierze poprzez zabawę. Zabawki powinny być jednak dobierane odpowiednio do wieku malucha, aby zapewniały mu nie tylko wspaniałą rozrywkę, ale też poprawny rozwój umiejętności. Innymi zabawkami będą więc bawiły się niemowlęta, innymi 2-letnie dzieci, a jeszcze innymi 6-latki. Jakie akcesoria są zatem najczęściej polecane dla najmłodszych? Odpowiadamy.

Grzechotki i gryzaki

Grzechotki i gryzaki powinny stanowić jedne z pierwszych zabawek w życiu każdego dziecka. Maluchy większość rzeczy, które wpadną im w rączki, wkładają do buzi. W ten sposób poznają nowe przedmioty, ich kształt i fakturę, a także radzą sobie z pierwszymi wyrastającymi ząbkami. Gryzaki mają często rozmaite tekstury i dodatkowe elementy, takie jak zabawne grzechotki, dzięki którym dziecko uczy się nowych rzeczy. Jednocześnie, gryząc je, może masować swoje obolałe podczas ząbkowania dziąsła i łagodzić dolegliwości z tym związane. Zabawki dla najmłodszych muszą być atestowane oraz wykonane z wysokiej jakości, bezpiecznych dla dzieci materiałów, które łatwo utrzymać w czystości.

Gry edukacyjne i klocki dla najmłodszych

Aby stymulować prawidłowy rozwój malucha, powinieneś zachęcać go do zabawy klockami oraz grania w rozmaite gry edukacyjne. Mogą to być gry muzyczne, uczące nowych dźwięków czy melodii, słów, literek, cyfr, nazw zwierzątek lub kolorów. Mają one na celu efektywny rozwój nowych umiejętności poprzez zabawę, co jest najefektywniejszą formą nauki u dzieci.

Układanie klocków lub puzzli natomiast kształtuje chwyt malutkich rączek, a więc umiejętności manualne oraz małą motorykę. Dziecko rozwija swoją koordynację wzrokowo-ruchową, odpowiednio dopasowując poszczególne elementy. Ponadto jest to świetne ćwiczenie logicznego myślenia oraz spostrzegawczości u najmłodszych.

Pluszaki zapewniające komfort

Każde dziecko kocha miękkie, pluszowe misie i jest to kolejna zabawka przeznaczona nawet dla bardzo malutkich dzieci, która ma dla nich duże znaczenie. W renomowanych sklepach z zabawkami, takich jak Kraina Misia Krzysia dostępny jest szeroki wybór pięknych, kolorowych przytulanek dla najmłodszych chłopców i dziewczynek.

Maluchy mogą przytulać milutkie maskotki, co pomaga im w zachowaniu spokoju oraz podczas zasypiania, a także w rozwoju umiejętności samodzielnego radzenia sobie z niepokojem. Dzieci rozmawiają również ze swoimi pluszakami, wymyślając im rozmaite historie i scenki. Pozwala im to w nieskrępowany sposób rozwijać kreatywność i wyobraźnię, co jest bardzo ważne na każdym etapie rozwoju malucha.