Dlaczego warto zastosować okleiny na meble

dlaczego-warto-zastosowac-okleiny-na-meble

Domowe wnętrza raz na jakiś czas wymagają zmiany. Dzięki temu udaje się nieco odświeżyć przestrzeń, by stała się przytulniejsza lub bardziej funkcjonalna. Nie zawsze jednak chce się angażować wielkie środki finansowe do przeprowadzenia metamorfozy. Co wówczas warto zrobić? Najlepiej sięgnąć po nowoczesne okleiny na meble. Do czego warto wykorzystać okleiny meblowe? Jak je wykorzystać, by stworzyć modne i efektowne aranżacje? O tym napiszemy w dalszej części artykułu.

Nowoczesne okleiny na meble

Okleiny na meble zyskują coraz szersze grono zwolenników, którzy dzięki takim produktom szybko i skutecznie odmieniają oblicze domowych lub biurowych wnętrz. W wielu przypadkach okleiny stosują również zakłady stolarskie, które używają takich materiałów, by nadać powierzchni mebli ciekawy, dekoracyjny efekt.

Nowoczesne okleiny stają się zatem tańszą alternatywą dla mebli z litego drewna. Dzięki temu może pozwolić sobie na nie niemal każdy, by stworzyć przyjemne w odbiorze i funkcjonalne wnętrze.

Z czego produkuje się okleiny na meble?

To, jak będzie wyglądał mebel z okleiną, zależy przede wszystkim od wybranego rozwiązania i materiału, z którego ją wykonano. Istnieje bowiem wiele rodzajów oklein, które można znaleźć choćby na stronie: https://dekoori.pl.

Jakie produkty są dostępne na rynku? Przede wszystkim można spotkać okleiny:

  • fornirowe naturalne,

  • z forniru modyfikowanego,

  • z PVC.

Pierwszy tym oklein to cienkie płytki, wykonane z drewna naturalnego, najczęściej o grubości do 1 mm. Jak powstaje taki fornir? Tworzy się go poprzez skrawanie drewna, a następnie łączenie takich drobin w arkusze przy pomocy kleju. Pozwala to uzyskać naturalny efekt drewna.

Fornir modyfikowany poddaje się dodatkowej obróbce, która ma za zadanie usunąć niedoskonałości, w tym przebarwienia i nierówności, widoczne na naturalnym drewnie.

Okleiny z PVC, powstają z popularnego tworzywa sztucznego, pozwalającego na uzyskanie niemal dowolnej faktury, koloru i wzoru, dzięki czemu takie produkty sprawdzają się w wielu aranżacjach jako efektowne wykończenie mebli lub innych gładkich powierzchni, do których łatwo się przyklejają.

Dlaczego warto postawić na okleiny?

Podstawową zaletą oklein na meble jest olbrzymia wygoda stosowania takich produktów. Przy ich pomocy da się bowiem łatwo odmienić wnętrze, bez angażowania sporych środków finansowych na wymianę mebli. Okleiny wykorzystuje się do odświeżenia całej powierzchni wyposażenia domowego lub tylko wybranych elementów (np. frontów drzwiczek), by nadać im zupełnie nowy wygląd.

Okleiny mogą imitować drewno lub beton, a także wyróżniać się ciekawymi wzorami i kolorami, co sprawdza się w wielu domowych wnętrzach, również w pokojach dziecięcych.

Choć naklejenie produktu na meble może przysparzać pewnych trudności, zwłaszcza gdy nie ma się doświadczenia, jest to jednak niezmiernie wdzięczny materiał o długiej żywotności i odporności na uszkodzenia, zwłaszcza gdy postawi się na okleiny wysokiej jakości.

Efektowne okleiny na domowe meble

Nowoczesne okleiny to wygodny i tani sposób na odświeżenie domowych wnętrz i danie drugiego życia nieco wysłużonym meblom. Dzięki nim każda przestrzeń nabiera oryginalnego wyrazu lub nieco więcej spersonalizowanego charakteru.