Sklep ekologiczny: które produkty eko można kupić online?

Rosnąca popularność zdrowych produktów spożywczych i kosmetyków sprawia, że polscy konsumenci poszukują dobrze wyposażonych sklepów ekologicznych. Towary z przedrostkiem „bio” możemy co prawda napotkać w niektórych marketach i lepiej zaopatrzonych sklepach spożywczych, ale wybór tych produktów jest kiepski a ceny pozostawiają wiele do życzenia. Alternatywą pozostaje internetowy sklep ekologiczny. Co możemy tam kupić?

Naturalne suplementy diety – czy eko sklep internetowy to dobre miejsce na zakupy?

To już dość powszechny fakt: produkty spożywcze, które na co dzień jemy są uboższe w składniki odżywcze, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Warzywa, owoce, nabiał i pozostałe rzeczy znajdujące się w naszych lodówkach nie dostarczają więc wszystkich niezbędnych mikro i makroskładników. Można więc sięgnąć po naturalne suplementy diety. W sklepie ekologicznym online najczęściej mają one postać naturalnych preparatów, np. wyciągów i ekstraktów z roślin (przykładem ekstrakt z jagód goi lub acerola).

Sklepy ekologiczne oferują suplementy diety, które często nie mają postaci syntetycznych tabletek, ale są np., suszem ziół (np. czystek), koncentratem (sok z owocu granatu), lub zdrowym olejem (np. olej z czarnuszki). Dobrze dobrane, a przede wszystkim zdrowe i skuteczne produkty spożywcze mogą z powodzeniem nosić miano naturalnych suplementów diety, mają wielokierunkowe działanie i są nieprzetworzone. Internetowy sklep ekologiczny Ekoflos.pl jest miejscem, gdzie czeka na nas duży wybór produktów – każdy znajdzie coś na swoje potrzeby i na swoją kieszeń!

Sklep ekologiczny – eko żywność z dostawą pod drzwi!

Trudno dziś o wygodniejszą formę zakupów. W dobie szybkich dostaw kurierskich i paczkomatów zamówienia docierają do nas w okamgnieniu. Dlatego też dosyć mocno spopularyzowały się sklepy ekologiczne, oferujące bio żywność. Produkty eko, takie jak zdrowe ziarna, rośliny strączkowe, suszone owoce, kasze i ryże, produkty słodzące i substytuty mleka, są czasem trudno dostępne w lokalnym warzywniaku, a wybór i cena tych produktów czasem zniechęca do zakupów. Internetowy sklep ekologiczny do doskonała alternatywa – za pomocą zaledwie kilku kliknięć można wypełnić swój wirtualny koszyk zdrowymi produktami spożywczymi i uzupełnić swoje kuchenne półki wartościową dla naszego zdrowia żywnością.

Oprócz typowych, codziennie wykorzystywanych produktów eko w naszych kuchniach, sklep bio online ma w swojej ofercie coś ekstra, na czym warto zawiesić oko. Mowa o zdrowych olejach (które mają taką moc składników odżywczych, że można je zaliczyć zarówno do produktów typowo kuchennych, jak i naturalnych suplementów diety). Zainteresowaniem konsumentów cieszą się też naturalne soki, herbaty oraz miody. Wiele z tych produktów spożywczych produkowana jest za granicą i trudno dostać je w sklepowej dystrybucji (przykładem przyprawy z różnych zakątków świata).

Sklep ekologiczny z zieloną żywnością – bestsellerem mijającego roku!

Do grupy produktów, która szturmem weszła do oferty sklepów ekologicznych online i na stałe tam zagościła, jest tzw. zielona żywność. Na zachodzie produkty te znane są już od jakiegoś czasu pod bardziej szumną nazwą „super foods” czyli super żywności. Należą do niej algi chlorella i spirulina, oraz młody jęczmień. Cechą tych sproszkowanych roślin jest skoncentrowanie w niewielkiej porcji, olbrzymiej dawki aminokwasów (w tym egzogennych), witamin, pierwiastków oraz zdrowych kwasów tłuszczowych. Jest to doskonałe uzupełnienie diety, szczególnie dla wegetarian i wegan, stroniących od produktów pochodzenia zwierzęcego.