5 zalet płatności mobilnych

Płatności mobilne zdobywają coraz większą popularność. Niemal każdy bank posiada już swoją aplikację, a płatności BLIK-iem lub wirtualną portmonetką stały się codziennością dla wielu Polaków. Sprawdź, za sprawą jakich zalet płatności mobilne mają tylu zwolenników!

Szybkość działania

Z roku na rok coraz bardziej automatyzujemy i przyśpieszamy towarzyszące nam na co dzień procesy. Jednym z takich procesów są właśnie płatności – zwykłe przelewy zajmują zbyt dużo czasu, szczególnie na urządzeniach mobilnych. Właśnie dlatego płatności mobilne zdobyły uznanie tylu użytkowników – z odrobiną wprawy możemy zapłacić z ich pomocą w około pół minuty!

Bezpieczeństwo

Systemy płatności mobilnych są niezwykle dobrze zabezpieczone. Samo wygenerowanie kodu BLIK nie wystarczy – musimy potwierdzić płatność na ekranie naszego telefonu, wpisując kod dostępu lub używając skanera twarzy/odcisków palców. To samo tyczy się szybkich płatności za pomocą Apple Pay lub Google Pay – bez potwierdzenia, że my to my, płatność nie zostanie zrealizowana!

Dostępność

Terminale płatnicze obsługujące szybkie płatności za pośrednictwem telefonu są już w większości „sieciówek” , więc ich wprowadzeniem zainteresowali się już nawet handlowcy prywatni. Być może za kilka lat płatność telefonem będzie możliwa we wszystkich sklepach w kraju!

Wygoda

Płacenie za pomocą telefonu sprawdza się u osób, które niekoniecznie chcą nosić za każdym razem torebkę czy plecak z portfelem. To samo tyczy się kieszeni – im mniej rzeczy w nich się nosi, tym wygodniej. Obecnie dążymy do tego, aby zastąpić telefonem całą zawartość portfela, a więc również karty lojalnościowe czy nawet… dokumenty. Warto więc zacząć już dziś od płatności smartfonem!

Różnorodność

To Ciebie zależy, czy zapłacisz w sklepie internetowym BLIK-iem, wirtualną portmonetką czy szybkim przelewem. Nowoczesne aplikacje mobilne i systemy płatności pozwalają na to wszystko! Dla przykładu – przelewy24.pl to jeden operatorów, który gości na wielu stronach i zapewnia szeroki wybór kanałów płatności, dzięki czemu każdy może płacić tak, jak lubi najbardziej!

Choć płatności mobilne są stosunkową nowością, warto spróbować skorzystać z nich choć raz – a być może zostaną z Tobą na stałe!