Remont łazienki – jakie dywaniki wybrać?

Każde pomieszczenie w domu ma niezwykłą rolę. Jeśli kuchnia jest sercem domu, to łazienka jest mózgiem. Dlatego nic dziwnego, że każda pani domu chce sprawić, by jej łazienka była przytulna i przyjazna. Jednym z elementów, które to zapewniają, są dywaniki łazienkowe. To ich obecność zapewnia przytulność i przyjemną atmosferę pomieszczenia.

Dywaniki łazienkowe – rodzaje

Dywaniki łazienkowe można podzielić na wiele rodzajów. W zależności od tego, co weźmiemy pod uwagę, dywaniki różnią się pod względem kształtu, materiału, z którego są wykonane, czy chociażby struktury. Jedni wolą dywaniki bardziej puszyste i miękkie w dotyku, inni są zwolennikami tych twardszych i gładkich, które są tylko ciepłą osłoną stopy przed zimnymi płytkami. Inni uwielbiają, jak ich dywanik łazienkowy jest bardzo puszysty i łaskocze ich w stopy, gdy wychodzą z łazienki. Lubią to zwłaszcza dzieci, które bardzo doceniają takie sensoryczne doznania.

Zróżnicowanie dotyczy również kolorów i materiału, z którego są wykonane. W zależności od funkcji mogą to być lniane szorstkie dywaniki, o większym znaczeniu dekoracyjnym, lub miękkie dywaniki frote z wizerunkiem ulubionych postaci z bajki dla dzieci.

Jakie zalety posiadają dywaniki łazienkowe?

Posiadanie w domu dywaników łazienkowych niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest nadanie całemu pomieszczeniu, jakim jest łazienka, przytulnego wyglądu. Inną zaletą jest dopasowanie się i podkreślenie stylu, jaki chciało się osiągnąć w łazience. Najlepszym przykładem są proste czarne dywaniki łazienkowe na podłodze, w łazience, utrzymanej w stylu nowoczesnym. Świetnie skomponuje się z kontrastującą białą podłogą i w ten sposób podkreśli charakter dominującego stylu.

Innym bardziej przyziemnym przykładem jest, umilenie wychodzenia spod prysznica lub wanny. Gdy rozgrzaną stopą wyjdziesz spod kąpieli, to ostatnią rzeczą, jaką chcesz, to stanąć na zimne płytki podłogowe. Inną sprawą jest też to, że dywaniki większości przypadków wchłaniają tę wodę i nie doprowadzają do rozlewania się jej po podłodze. Ważną funkcją takich dywaników, jest również antypoślizgowy spód, który utrzymuje nas stabilnie podczas wycierania ciała, czy wychodzenia z wanny.