Pojemniki na śmieci – ile warto ich mieć?

Śmieci warto segregować, ponieważ z wielu z nich można odzyskać materiały przeznaczone do recyklingu. W związku z tym w swoim domu warto mieć więcej niż jeden kubeł na odpadki.

Segregacja odpadów, czyli ich podział na odpowiednie frakcje jest nie tylko działaniem proekologicznym, ale również opłacalnym! Za odbiór śmieci segregowanych gospodarstwa domowe mogą zapłacić mniejsze rachunki niż za odbiór śmieci bez segregacji. Gdy także chcesz zadbać o swoją planetę oraz o swój portfel, w takim przypadku warto przygotować się dobrze do segregacji. Oznacza to, że jeden pojemnik na śmieci to za mało, aby właściwie je dzielić. Jakie pojemniki na śmieci sprawdzą się wtedy najlepiej?

Segregacja śmieci – jakie pojemniki są potrzebne?

Do segregacji śmieci będziemy potrzebować kilku pojemników, jeśli chcemy, aby każdy typ odpadków był przechowywany osobno. Najczęściej segregacja odbywa się na:

  • śmieci zmieszane

  • papier

  • plastik (tworzywa sztuczne) i metale

  • szkło

  • odpadki bio

Wobec tego do segregacji warto mieć albo pięć pojemników na śmieci albo też można zmniejszyć ich liczbę, gdy nie posiadamy wystarczająco dużo miejsca w kuchni lub w innym pomieszczeniu. Wtedy możemy wybrać pojemniki na śmieci zmieszane, na odpady bio, a także na odpady segregowane – papier, plastik, metale i szkło. Możemy następnie posegregować je przy koszach na śmieci.

Gdzie kupić pojemniki na śmieci?

Aktualnie różnego rodzaju pojemniki na śmieci można kupić w wielu sklepach, w tym także tych internetowych. Do wyboru mamy pojemniki w różnych kolorach odpowiadające kolorom pojemników do segregacji, stojaki na worki na śmieci, a także małe pojemniki przeznaczone do umieszczenia w kuchennych szafkach i szufladach. Koszt zakupu pojemników nie jest wysoki. Ceny za mniejsze rozpoczynają się już od kilku złotych. Duże pojemniki kosztują najczęściej powyżej 50 złotych. Dokładne ceny możemy sprawdzić w sklepach z tego rodzaju asortymentem. Warto segregować odpady – dzięki odpowiednio dobranym pojemnikom na śmieci to jeszcze łatwiejsze!