Hurtownia tkanin odzieżowych – certyfikowane materiały do szycia ubrań

Produkcja ubrań wysokiej jakości możliwa jest wyłącznie wtedy, gdy do szycia zostaną wykorzystane tkaniny bezpieczne dla zdrowia i trwałe, a ich łączeniem zajmą się osoby doskonale znające sztukę krawiecką i wykonujące swoją pracę z ogromną dbałością o detale. Oczywiście to, czy gotowe ubrania spotkają się z uznaniem klientów, uzależnione jest również od wyglądu odzieży – fasonu, kolorystyki i wzornictwa poszczególnych modeli. Kolorystyka czy wzornictwo tkaniny wykorzystanej do produkcji odzieży nie ma jednak wpływu na jakość produktu końcowego. Poza tym dobra hurtownia tkanin odzieżowych zawsze troszczy się, by jakość materiałów szła w parze z ich różnorodnością, a zatem oferuje zarówno tkaniny w klasycznych wzorach i kolorach, jak i materiały wpisujące się w najnowsze trendy rynku odzieżowego.

Jak rozpoznać tkaninę dobrej jakości?

Wiele zależy tutaj od rodzaju tkaniny, ponieważ nie wszystkie powstały z takich samych włókien, a co za tym idzie – mają różne właściwości. Część tkanin lekko prześwituje, inne są grube i mięsiste. Wyróżniamy tkaniny lejące i sztywne, tkaniny miękkie i szorstkie, tkaniny gładkie i posiadające widoczny splot i ciekawą fakturę.

Niektórzy rozpoznają wysoką jakość tkaniny po dotyku, inni sugerują się opisem producenta (szczególnie w przypadku zakupów internetowych) i informacjami na temat składu i gramatury tkaniny. Zakupy w sklepach z materiałami powinny być dobrze przemyślane, ponieważ kupując tkaninę wątpliwej jakości, ryzykujemy, że uszyte z niej ubrania szybko stracą fason i kolor, zmechacą się lub przetrą.

Warto kupować tkaniny w sprawdzonych miejscach, czyli np. hurtowniach, które od lat specjalizują się w sprzedaży materiałów wysokiej jakości i zdobyły uznanie wielu producentów z branży tekstylnej. Taka hurtownia (zobacz hurtownia tkanin ROAN) sprzedaje wyłącznie tkaniny spełniające normy europejskie i odznaczone certyfikatem z OEKO-TEX standard 100.

Hurtownia tkanin odzieżowych z certyfikatem

Certyfikat OEKO-TEX standard 100 jest znakiem jakości przyznawanym wyrobom włókienniczym, które są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka. Dobra hurtownia tkanin nie może pozwolić sobie na sprowadzanie tkanin nieposiadających tego certyfikatu, a zatem takich, co do których nie ma pewnością, że są bezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Producenci odzieży również nie powinni wykorzystywać do szycia ubrań materiałów pochodzących z niepewnych źródeł, nawet jeśli mogą je tanio sprowadzić z państw niebędących członkami Unii Europejskiej.

Kontrola jakości produktów włókienniczych

Jakość wyrobów włókienniczych znalazła się pod lupą UOKiK, ale do wyników przeprowadzonych badań nie wszyscy mamy dostęp, a tym bardziej nie do informacji o tym, które firmy wypuszczają na rynek produkty wątpliwej jakości. Dlatego też kupując tkaniny do szycia, należy zachować ostrożność. Zdecydowanie nie warto produkować odzieży z tkanin niskiej jakości, ponieważ coraz więcej osób przykłada wagę do trwałości ubrań i inwestuje w rzeczy, które posłużą im dłużej niż przez jeden sezon.