Butelka na wodę z filtrem – ekologicznie, oszczędnie, komfortowo!

Butelka na wodę z filtrem – ekologicznie, oszczędnie, komfortowo!

Butelka na wodę z filtrem to świetny sposób na smaczną, czystą i zdrową wodę zawsze pod ręką. Co warto wiedzieć o butelkach filtrujących?

W podróży, pracy czy szkole, na spacerze i siłowni – we wszystkich tych miejscach możesz mieć przy sobie butelkę na wodę z filtrem. Nie musisz martwić się, że Ci jej zabraknie, bo dzięki niej masz dostęp do smacznej i zdrowej wody w dowolnym miejscu!

Butelka z filtrem – jak działa?

Butelka filtrująca oczyszcza wodę z kranu dzięki wymiennemu filtrowi węglowemu. Usuwa on z wody zarówno drobne zanieczyszczenia mechaniczne oraz osad, jak i redukuje zawartość chloru i związany z nim charakterystyczny, nieprzyjemny zapach oraz smak. Jednocześnie przepuszcza ważne dla organizmu człowieka pierwiastki takie jak magnez i wapń. Zmiękcza także wodę.

Co więcej, filtr zastosowany w butelkach jest ekologiczny, ponieważ otrzymywany jest z drewna i odpadów roślinnych takich jak skorupa kokosa czy łupina orzecha.

Butelka filtruje wodę podczas jej spożywania i tym różni się od dzbanków na wodę (w których filtr działa przelewowo). W butelce woda jest filtrowana w momencie gdy chcemy się jej napić. Skuteczność filtracji jest jednak podobna w obu przypadkach.

Planujesz zakup butelki filtrującej? Pamiętaj o tym!

Rosnąca popularność butelek filtrujących sprawia, że ich oferta na rynku rośnie. Dzięki temu możemy wybierać spośród różnych modeli, pojemności czy kolorów. Jak dobrać butelkę do własnych potrzeb? Warto zwrócić uwagę na jej pojemność, zamknięcie, materiał, dostępność filtrów, a także renomę producenta, za którą idzie odpowiednia jakość.

Od pojemności zależy m.in. to jak często trzeba będzie uzupełniać wodę. Dla najmłodszych można wybrać butelkę o pojemności 0,3 litra, do pracy 0,5 litra zaś na siłownię czy w dłuższą podróż 0,7 litra. Butelki na wodę z filtrem znajdziesz na https://dafi.pl/butelki-filtrujace.

Ważne jest także szczelne zamknięcie. Niektóre znane firmy, takie jak Dafi, oferują butelki z dodatkowym zabezpieczeniem. Dostępność i łatwość w zakupie filtra do wybranej butelki to z kolei duża wygoda przy użytkowaniu.

Pamiętaj! Butelka z filtrem to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Rezygnując z zakupu wody w plastikowych butelkach chronimy środowisko, a napełniając butelkę wodą z kranu generujemy spore oszczędności dla naszego portfela. Filtry do butelek mają wydajność aż 150 litrów. Podczas gdy 1 litr wody butelkowanej kosztuje ok. 1,20 zł, 1 litr wody z kranu kosztuje niecały grosz!