2 iglaki, które będą najlepszym wyborem do ogrodu

2 iglaki, które będą najlepszym wyborem do ogrodu

Ogrodnictwo to Twoja pasja? Jeżeli lubisz w wolnym czasie zajmować się swoim ogrodem i dbasz o jego wygląd, to z pewnością zależy Ci na tym, aby zasadzić w nim takie rośliny, które z jednej strony zachwycą Cię swoją estetyką, a z drugiej nie będą problematyczne. Do zieleni, która bardzo dobrze wpisuje się w te kryteria, należą np. niektóre iglaki. Zastanawiasz się nad tym, jakie iglaki do ogrodu będą najlepsze? Czytaj dalej, a poznasz nasze 2 typy!

Jakie iglaki wybrać do ogrodu?

Rośliny iglaste są bardzo często wybierane do zagospodarowania przydomowych ogrodów, ponieważ są zielone przez cały rok. Ponadto mogą nie tylko efektownie wyglądać, ale również zapewnić Ci prywatność i chronić Cię przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Oto dwa przykłady iglaków, które znakomicie sprawdzą się w Twoim ogrodzie.

1. Jałowiec pospolity „Sentinel”

Dużą popularnością od lat cieszy się jałowiec pospolity „Sentinel”. Ten krzew rośnie na wysokość zbliżoną do 3-5 m. To strzał w dziesiątkę, jeżeli chcesz stworzyć żywopłot. Sporym atutem tej rośliny jest fakt, że jest wyjątkowo wytrzymała. Nie ma dużych wymagań co do typu gleby czy nasłonecznienia. Ponadto jest odporna na mróz. Ważne jest tylko to, aby nie sadzić jałowca na stanowiskach otwartych – by nie przewrócił go wiatr.

2. Żywotnik zachodni „Brobeck’s Tower”

Do przydomowych ogrodów niejednokrotnie wybierany jest także żywotnik zachodni „Brobeck’s Tower”. To stożkowaty krzew, którego wysokość może oscylować między 2 a 3 metrami. Ta roślina najlepiej będzie czuła się w żyznych i wilgotnych glebach, jednak całkiem dobrze będzie rozwijała się również w takich o przeciętnych warunkach. Świetne będą dla niej nasłonecznione tereny, choć i półcień nie będzie stanowił większego problemu. Szpaler wzdłuż alejek ogrodowych wykonany z żywotnika będzie prezentował się wspaniale. Musisz przy tym jednak wiedzieć, że ta roślina jest trująca. Weź więc pod uwagę to, żeby ani dzieci, ani zwierzęta nie miały szansy zjeść żadnej jej części.

Jeśli chcesz kupić iglaki do ogrodu, najpierw zorientuj się, jakie warunki dokładnie w nim panują. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dobrać takie krzewy, które będą się u Ciebie właściwie rozwijały. Internauci, którzy szukają zdrowych i efektownych roślin, często wybierają e-sklep Ogródkowy. To miejsce stworzone przez pasjonatów, którzy gwarantują, że w Twoje ręce trafią produkty najwyższej jakości.