Z czego wynika popularność rolet materiałowych?

z-czego-wynika-popularnosc-rolet-materialowych

Jeszcze jakiś czas temu w oknach polskich domów można było zobaczyć jedynie firanki i zasłony. Wydawały się one podstawowym wyposażeniem mieszkań, bez którego trudno było sobie wyobrazić aranżację wnętrz. Nie było to jednak rozwiązanie komfortowe. Nie dość, że blokowały one swobodny przepływ ciepła z kaloryferów, to jeszcze wymagały żmudnego prasowania. Z tego powodu dość szybko zostały zastąpione przez funkcjonalne rolety materiałowe. Poznaj ich największe zalety.

Najważniejsze funkcje rolet materiałowych

Roleta materiałowa na wymiar to specjalny system osłonowy. Jest to jednowarstwowa tkanina umieszczona najczęściej w specjalnej w kasecie. Poprzez podciągnięcie rolety w górę lub w dół można decydować, jaka część okna zostanie zasłonięta. Rolety materiałowe na wymiar skutecznie zaciemniają pomieszczenie, zapobiegając przedostawaniu się do wnętrza promieni słonecznych. Wbrew pozorom nie są jednak przydatne tylko latem. Zimą także pełnią ważną funkcję, ponieważ stanowią barierę izolacyjną i chronią przed nadmiernymi stratami ciepła. Oprócz tego są one także ważnym elementem aranżacji wnętrza.

Duży wybór produktów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można zdecydować się na rolety materiałowe wolnowiszące, rolety w bezinwazyjnej w montażu kasecie oraz rolety do okien dachowych. Wiele systemów pozwala dopasować odpowiednie rozwiązanie w zależności od wielkości, typu okna, oraz preferowanego sposobu montażu. W ofercie renomowanych sprzedawców znajdują się różne rodzaje rolet – od małogabarytowych montowanych bezinwazyjnie na skrzydle okiennym, poprzez kasetkowe w prowadnicach, aż po wielkogabarytowe pozwalające osłonić duże wnęki okienne.

Dlaczego warto wybrać roletę materiałową?

Rolety materiałowe to rozwiązanie o dużej popularności. Wynika to przede wszystkim z ich funkcjonalności i komfortu użytkowania. Ponadto charakteryzują się korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Ceni się je także za bardzo duże możliwości personalizacji.

Szeroka gama materiałów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie – twierdzi przedstawiciel sklepu internetowego Master z roletami i żaluzjami.  Są wśród nich tkaniny gładkie, wzorzyste i transparentne. Można się także zdecydować na materiały typu black-out. Ich współczynnik zatrzymywania światła wynosi aż 95%, dzięki czemu rolety praktycznie całkowicie zaciemniają pomieszczenie. 

Rolety materiałowe na wymiar są rodzajem osłony, która pasuje niemal do każdego rodzaju wnętrza – doskonale komponują się zarówno z nowoczesnymi oknami PCV, jak i z drewnianą lub aluminiową stolarką okienną. Wybierane są zarówno do domów, jak i do obiektów użyteczności publicznej.

Podsumowując, rolety materiałowe na wymiar to produkty o dużej popularności. Wynika to z ich zalet, do których należą: komfort użytkowania, korzystny stosunek jakości do ceny, możliwość personalizacji, a także atrakcyjny wygląd.