Najpopularniejsze rodzaje fajerwerków

najpopularniejsze-rodzaje-fajerwerkow

Użycie fajerwerków to znakomita metoda na stworzenie atrakcyjnej oprawy wizualnej dla każdej uroczystości czy ważnego wydarzenia. Niezależnie od tego, czy planuje się zatrudnienie ekipy, która przygotuje długi pokaz sztucznych ogni, czy w grę wchodzi ich samodzielne odpalenie uzyskane efekty, choć będą miały różną skalę, to z pewnością okażą się niezapomnianym przeżyciem, które na długo zapadnie w pamięci widzów.

Efekty uzyskiwane dzięki fajerwerkom

Odpalenie fajerwerków to dobry pomysł na uświetnienie każdej okazji. Zarówno samodzielne przygotowanie widowiska, jak i zlecenie go specjalistom wiąże się jednak z koniecznością określenia, jakie efekty zrobią na uczestnikach największe wrażenie. Rozeznanie się w asortymencie oferowanym przez dobre hurtownie fajerwerków nie zawsze jest łatwe ze względu na szeroki wybór. Niektóre ze sztucznych ogni cieszą się jednak większym powodzeniem i przy zakupach warto wziąć je pod uwagę w pierwszym rzędzie. Do najpopularniejszych rodzajów fajerwerków należą rakiety, dzięki którym ładunek jest wynoszony na dużą wysokość, co sprawia, że efekt jest bardzo dobrze widoczny. Do najciekawszych efektów oferowanych przez ten rodzaj sztucznych ogni należą chryzantemy albo peonie, będące po eksplozji dość gęstymi kulami o ramionach z różną długością. Znakomicie prezentują się palmy – a więc efekty z widocznymi ramionami i wieńczącymi je kulistymi eksplozjami, a także zbliżone wierzby, gdzie głównym elementem są długie i zagięte ku dołowi ramiona. Godne uwagi jest odpalenie wyrzutni wynoszących kolejno po kilka ładunków, które mogą tworzyć rozmaite sekwencje wybuchów. Wiele osób wybiera też wulkany i fontanny tworzące snopy iskier i rzymskie ognie.

Co jest najbardziej atrakcyjne w pokazach fajerwerków?

Najważniejszym składnikiem pokazu sztucznych ogni są różnorodne efekty świetlne. Powstają one dzięki wybuchom kulistym, które są generowane za sprawą odpalenia poszczególnych warstw ładunku w rozmaitych sekwencjach. Widowiskowe są także efekty znacznikowe, które są śladami dróg, po jakich przemieszczają się mniejsze płonące ładunki oraz świetliki, będące niewielkimi rozbłyskami powstającymi jednocześnie lub w różnych konfiguracjach. W większości złożonych fajerwerków łączy się dwa lub nawet trzy efekty, co sprawia, że widzowie mogą obserwować je jednocześnie lub jedne po drugich. Wiele fajerwerków sprzedawanych np. przez hurtownię Pol-Expance ze Szczecina zapewnia też doznania dźwiękowe. W grę wchodzą tu nie tylko eksplozje, ale także różnego rodzaju świsty. Na ostateczny wygląd widowiska składają się też powstające dymy.