Najczęstsze ścieżki kariery jako freelancer – co możesz robić?

Coraz więcej osób odchodzi od pracy etatowej, dostrzegając potencjał w byciu freelancerem. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że praca na własną rękę ma wiele zalet. Elastyczny czas pracy, możliwość zdobycia własnych klientów, a przede wszystkim atrakcyjne zarobki brzmią przekonująco. Jeżeli i Ty myślisz o pracy freelancera, ale nie masz jeszcze pomysłu, czym mógłbyś się zajmować, podrzucamy Ci kilka propozycji.

Zostań grafikiem komputerowym

Nie musisz kończyć Akademii Sztuk Pięknych aby zostać grafikiem komputerowym. Wystarczy odrobina zmysłu estetycznego, kreatywności i…trochę wysiłku. Większość grafików tworzy projekty dla agencji reklamowych, wykorzystując do tego narzędzia takie jak CorelDraw, Photoshop i pokrewne. Przyda się również znajomość software’u do obrabiania zdjęć i montażu filmów. Grafików komputerowych poszukują również wydawnictwa, media czy studia graficzne, które potrzebują chwytliwych reklam. Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Zainteresowany?

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://odfreelancera.pl/kategoria-zlecenia/grafika-komputerowa.

Copywriter, czyli pióro do wynajęcia

Jeżeli zawsze lubiłeś pisać, a przelewanie myśli na papier nie stanowi dla Ciebie problemu, copywriter to zawód dla Ciebie. W dobie reklamy internetowej, dobrze użyte słowa są na wagę złota, bo zawsze trafią tam, gdzie powinny. Kto szuka copywriterów? Przede wszystkim agencje marketingowe, ale także firmy, które dynamicznie rozwijają swoje witryny internetowe i potrzebują je wypełnić wartościową treścią, która przekona Googla aby ją wyświetlić i klientów, aby kupili produkt lub usługę. Zostań copywriterem już dziś!

Więcej informacji na stronie: https://odfreelancera.pl/kategoria-zlecenia/copywriting/.

Digital marketer, kto to taki?

Dzisiaj polem reklamy nie jest już gazeta ani bilboard, ale Internet. Dlatego tak ważne jest zaprojektowanie kampanii marketingowej, która dotrze docelowej grupy odbiorców. Reklamy potrzebuje każda firma, która ma ambicje aby zostać dostrzeżoną wśród konkurencji. Dobry digital marketer wykorzysta najlepsze kanały. Facebook. Twitter. A może Youtube? Naucz się skutecznego marketingu internetowego i zwiększaj zyski swoich klientów!

Interesuje Cię digital marketing? Zajrzyj na: https://odfreelancera.pl/kategoria-zlecenia/digital-marketing/.

To tylko kilka pomysłów na to, jak zostać freelancerem. Na każdym z nich możesz nieźle zarobić. Wystarczy odrobina chęci do nauki i umiejętność współpracy z ludźmi. To co, kiedy zostawiasz swój etat?